آغاز برداشت زعفران در باخرز

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش چهل ماه نیوز، حسن مسافری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان باخرز گفت: زعفران با توجه به در آمد خوب خود، به یکی از پرطرفدار ترین محصولات باغی در منطقه تبدیل شده است و شهرستان باخرز به دلیل شرایط خوب آب و هوایی دارای زعفران بسیار مرغوبی نسبت به سایر نقاط است.
وی افزود: با توجه به برگزاری دوره‌های آموزشی در خصوص زعفران پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۱۷ تن زعفران خشک زعفران از سطح زیر کشت ۳ هزار و پانصد هکتار اراضی شهرستان تولید و روانه بازار شود که البته به دلیل نداشتن کارگاه‌های فرآوری زعفران در منطقه، بیشتر سود حاصل از زعفران به جیب دلالان می‌رود.
وی از نظارت جهاد کشاورزی بر بازار زعفران خبر داد و گفت: ساماندهی بازار گل زعفران، نظارت بر روند خرید و فروش و مسائل بهداشتی با همکاری دیگر دستگاه‌ها از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی باخرز در فصل برداشت زعفران در این شهرستان است.
مسافری ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان باخرز حدود ۹ درصد زعفران استان و ۶ درصد زعفران کشور را تولید می‌کند، تیم های نظارتی کارشناسان جهاد کشاورزی، هر روزه با حضور در مزارع زعفران آموزش‌های لازم را به کشاورزان ارائه می‌دهند تا زعفران مرغوبتری تولید و روانه بازار شود.
منبع : پایگاه خبری تحلیلی چهل ماه نیوز – مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۴

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.