آغاز برداشت زعفران در چهارمحال و بختیاری

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از آغاز برداشت زعفران از باغات چهارمحال و بختیاری خبر داد.

ابراهیم شیرانی در گفتوگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آغاز برداشت زعفران در استان، اظهار کرد: امسال سطح زیر کشت زعفران در استان با ۳۰ هکتار توسعه نسبت به سال گذشته، ۱۰۵ هکتار است.

وی، شرایط مناسب جغرافیایی استان، تنوع آب و هوایی و میزان ارتفاع از سطح دریا را از جمله عوامل موثر در کشت مطلوب این محصول دانست و افزود: کاشت زعفران توسط پیاز آن در سال اول صورت می‌گیرد و تا مدت ۱۰ سال متوالی محصول می‌دهد که خوشبختانه زعفران استان از لحاظ کیفیت در سطح بالایی قرار دارد.

شیرانی با بیان اینکه زعفران تولیدی استان به استان خراسان فرستاده می‌شود و با برند آن استان صادر می‌شود، گفت: در صورتی که میزان تولید زعفران استان افزایش یابد با گرفتن مجوز لازم به منظور برندسازی، این محصول از استان صادر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امسال پیش‌بینی می‌شود به طور میانگین از هر هکتار چهار کیلوگرم زعفران برداشت شود، تصریح کرد: شهرستان‌های فارسان، کیار و بن از عمده شهرستان‌های کشت و تولید زعفران در استان هستند.

شیرانی با اشاره به اینکه پیاز زعفران از استان خراسان به چهارمحال و بختیاری فرستاده می‌شود، افزود: امسال ۱۲۰ تن پیاز به استان وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه عمده مشکل بهره‌برداران، پرداخت نشدن تسهیلات است، تصریح کرد: این سازمان در حال پیگیری است و در صورت تامین اعتبار، تسهیلاتی به بهره‌برداران اعطا خواهد کرد و می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب در بحث بازاریابی، بسته‌بندی و شناسایی زعفران استان، گام‌های مهمی برداشت.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه هزینه اولیه برای تامین پیاز زعفران در هر هکتار ۲۰ میلیون تومان برآورد شده است، خاطرنشان کرد: متقاضیان به کشت زعفران، می‌توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان و راهنمایی‌های لازم توسط کارشناسان نسبت به کشت این محصول اقدام کنند./

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۳