اجرای طرح ترویج نظام نوین کشاورزی در خراسان جنوبی

طرح ترویج نظام نوین کشاورزی برای تولید چهار محصول زعفران، زرشک،سبزی و خیار گلخانه ای در استان اجرایی شده است.

شیبانی مدیر ترویج جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، گفت: در بخش کشاورزی برای ارتقا سطح دانش و مهارت برنامه هایی در قالب کلاس، کارگاه و بازدید‌های آموزشی برگزار می شود.

او با اشاره به اینکه  تولید محصول سالم  یکی از پروژه های مهم  جهاد کشاورزی است افزود: در حوزه زنان  روستایی  و تولید چهار محصول زعفران، زرشک، سبزی و خیار گلخانه‌ای برنامه های ترویجی برای کشاورزان اجرا کنیم.

شیبانی با اشاره به اینکه دو تا از این محصولات توانسته اند گواهی حد مجاز و آلاینده‌ها را دریافت کند افزود: در حوزه ترویج محصولات سالم تهیه بروشور‌های نشریات ترویجی و آموزشی، برگزاری  اموزش های ترویجی و همچنین پخش برنامه هایی در صدا و سیما  از جمله برنامه ها برای کشاورزان است.

مدیر ترویج جهاد کشاورزی با بیان اینکه مراکز جهاد کشاورزی ما در بخش‌ها و دهستان‌ها مستقر هستند و به بهربرداران بخش کشاورزی خدمات رسانی می کنند اظهار کرد:  با توجه به طرح ترویج نظام نوین کشاورزی به هر کارشناسی با توجه به حوزه عملیاتی شان یه پهنه ای در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به اینکه ۱۲۵ مروج پهنه در استان داریم  گفت:  ۲۰ نفر محققین معین در جهاد کشاورزی فعالیت می کنند که در واقع جهاد کشاورزی در این طرح پل ارتباطی بین بهره برداران و مراکز تحقیقاتی است  تا بتوانیم دانش را به عرصه‌های کشاورزی منتقل بکنیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۱۶