اعلام آمادگی یک موسسه برای کمک مالی در پروژه زرشک و زعفران خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند سید علی اکبر پرویزی عصر امروز در شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت اظهار داشت: ما آمادگی داریم مشکلاتی که در استان قابل برطرف شدن است را حل کنیم و برای هر مشکلی که حل شدنی است از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

وی از اعلام آمادگی یک موسسه غیر دولتی برای کمک مالی در پروژه زرشک و زعفران خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این موسسه آمادگی دارد بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در پروژه زرشک و زعفران استان سرمایه گذاری کند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در این راستا اقدامات اولیه انجام شده است بیان کرد: اگر دستگاه های مرتبط بتوانند اطلاعات مناسب، در اختیار این موسسه قرار دهند اقدام مهمی انجام می شود.

پرویزی این اقدام را فرصتی مناسب دانست و تصریح کرد: در طول ۳۶ سال گذشته هیچ فرصتی مانند این امر وجود نداشته است و همچنین نگاه مجلس از گذشته بهتر شده است.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه کمیته ای در طول ۲ سال تشکیل داده است که رفع موانع حقوقی و قضایی واحد های تولیدی را دنبال می کند خاطر نشان کرد: باید گره هایی که با دست بزرگان حل می شود به دست خودشان داده شود و مشکلات وزارت خانه ها و شهرستان ها نیز در خودشان حل شود.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: اعتقاد دولت این است که اگر نتوانستیم روابط اقتصادی ای که با روابط سیاسی گره خورده است و بازارهای جهانی را حل کنیم با مشکل برخورد می کنیم.

پرویزی با بیان اینکه در حال حاضر دولت شرایط را به خوبی مدیریت می کند اظهار داشت: اگر به دنبال اشتغال و تولید هستیم باید روابط سیاسی و اقتصادی شکل بگیرد زیرا برخی از منابع ما از رده خارج می شود بنابراین کیفیت و شرایط تولید باید متناسب باشد.

وی با اشاره به اینکه برای داشتن کالاهای با کیفیت باید دانش آن را داشته باشیم افزود: در حال حاضر گران ترین کالاها را در استان داریم اما به روش مطلوبی بسته بندی نمی شوند./

منبع : خبرگزاری تسنیم – مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۱۳