حمایت‌های دولت در زنجیره تولید اعمال شود/۵ برابر بیش‌تر از ظرفیت تولید زعفران کارگاه بسته بندی وجود دارد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس کمیسیون کشاورزی، گفت: دولت اگر قرار است حمایتی از بخش کشاورزی داشته باشد باید آن را در زنجیره تولید اعمال کند و نباید دولتی فکر کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در سفر جریان به استان خراسان رضوی در نشست شورای ملی زعفران حضور پیدا کردند.

احمدعلی کیخا در این نشست اظهار داشت: در سفر قبلی به استان خراسان رضوی از بخش زعفران استان بازدید کردیم، با انتقال دانش کشاورزان پیشرو به سایر کشاورزان به صورت میانگین می‌توانیم عملکرد آنها را در هر هکتار ۲۵ کیلوگرم افزایش دهیم.

یک درصد از درآمد زعفران صرف تحقیقات شود 

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر قصد تولید ارگانیک زعفران را واشته باشیم می‌توانیم به تولید ۱۰ کیلوگرم در هکتار دست پیدا کنیم اما راه طولانی در پیش داریم، گفت: صادرات زعفران درآمدی معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار است که با صرف تنها یک درصد آن در زمینه تحقیقات می‌توانیم رشد قابل توجهی در افزایش بهره‌وری داشته باشیم.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جایی از سیاست‌گذاری‌ها اشکال دارد که در کشت محصولی که تا این میزان ظرفیت داریم و برای ما ارز آوری دارد تا این میزان شاهد مشکلات هستیم، کسی جز خود ما نمی‌تواند آنها را برطرف کند، ادامه داد: باور ما این است که برای توسعه کشاورزی باید در اقدامات پس از تولید به درستی عمل کنیم، در کمیسیون کشاورزی نیز این نگاه وجود دارد.

نباید نگاه دولتی در کشاورزی وجود داشته باشد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت اگر قرار است حمایتی از بخش کشاورزی داشته باشد باید آن را در زنجیره تولید اعمال کند و نباید دولتی فکر کنیم، عنوان کرد: ۵ برابر بیشتر از ظرفیت تولید زعفران، کارگاه و کارخانه بسته بندی ایجاد شده است، با این روش‌ها نمی‌توانیم به توسعه دست پیدا کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطر نشان کرد: آقایان حاتمیان و افضلی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در بخش زعفران حضور دارند، جمع بندی کاملی با آنها داشته باشید اگر در تفاهم‌نامه‌های اشکالاتی وجود داشت کمیسیون به عنوان حَکم عمل می‌کند./

منبع : خبرگزاری خانه ملت – مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۸

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.