سطح زیر کشت زعفران در تربت جام ۱۰ درصد افزایش یافت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام گفت: در سال زراعی جاری سطح زیر کشت زعفران در این منطقه با ۴۰۰ هکتار افزایش به سه هزار و ۹۷۵ هکتار رسید که نسبت به سال زراعی گذشته ۱۰ درصد افزایش دارد.

اصغر خوشخو روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان را شامل سه هزار و ۵۷۵ هکتار مزرعه بارور و ۴۰۰ هکتار مزرعه غیربارور اعلام کرد.
وی افزود: کشت زعفران به صورت پراکنده در سطح شهرستان انجام می شود که به ازای هر هکتار ۲۵ نفر روز به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند.
مدیر جهاد کشاورزی تربت جام اظهار داشت: عملکرد این محصول در سال زراعی گذشته در هر هکتار به سه کیلو و ۸۰۰ گرم زعفران خشک رسید و بیش از ۱۳ تن زعفران در این شهرستان برداشت شد.
وی گفت: کشت زعفران با توجه به نیاز کمتر به آب با استقبال شدید کشاورزان روبرو شده و تامین کودهای شیمیایی و ریز مغذی مورد نیاز، استفاده از روش های نوین آبیاری، مبارزه با علف های هرز، جلوگیری از چرای دام در مزارع زعفران و ارائه راهنمایی ها و توصیه ‌های فنی در راستای حمایت از زعفرانکاران تربت جام انجام شده است.
سالانه بیش از ۳۰ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی در تربت جام تولید می شود. این شهرستان ۴۵ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و ۶۳۸ حلقه منبع آب دارد.
شهرستان تربت جام با ۱۴ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

منبع : خبرگزاری ایرنا – مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.