صادرات زعفران افغانستان افزایش می یابد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس اتحادیه زعفران کاران در هرات گفت: زعفران افغانستان پس از تهیه در یک جا جمع آوری شده و به کشورهای خارجی که نیازمند زعفران افغانستان هستند صادر خواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، عبدالکریم نیازی رئیس اتحادیه زعفران کاران در هرات با اشاره به افزایش کاشت زعفران و علاقه مندی کشاورزان به این طلای سرخ افغانستان گفت: این کار خود سبب شده نشستی با حضور زعفران کاران در افغانستان از ولایت‌های کابل، بلخ و کشاورزان و شرکت‌های فعال زعفران در هرات برگزار کنیم تا همکاری‌ها بیشتر از گذشته ادامه یابد که این کار خود سبب افزایش صادرات زعفران در افغانستان خواهد شد.

وی افزود: پس از این کشاورزان و سرمایه گذاران در بخش زعفران در یک برنامه واحد با یکدیگر در تماس خواهند بود و زعفران افغانستان از این به بعد پس از تهیه در یک جا جمع آوری شده و به کشورهای خارجی که نیازمند زعفران افغانستان هستند صادر خواهد شد.

شیر احمد رشیدی رئیس اتحادیه ملی زعفران کاران افغانستان گفت: در حال حاضر زعفران افغانستان به کشورهای اروپایی، آمریکا، هند و کشورهای عربی صادر می‌شود و قرار است تا در آینده نزدیک این طلای سرخ افغانستان به کشور چین صادر شود.

رشیدی خاطر نشان کرد: اگر سرمایه گذاران در بخش رعفران و کشاورزانی که خصوصی کار می‌کنند به صورت واحد با یکدیگر کار کنند و میزان تولیدات خود را با یکدیگر به اشتراک گذارند تا آمار درستی به دست آید، در آینده نزدیک ما علاوه بر کشورهای حاضر که از طلای سرخ افغانستان استفاده می‌کنند می‌توانیم میزان صادرات را به کشورهای دیگر نیز افزایش دهیم.

در حال حاضر زعفران افغانستان به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های زعفران در جهان شناخته شده است و این زنگ خطر بزرگی برای طلای سرخ ایران است.

منبع : خبرگزاری میزان – مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.