افزایش ۱۰ درصدی تولید زعفران

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، اشاره به وضعیت قیمت زعفران اظهار داشت: با توجه به انبوه زعفران احتکار شده در انبارها پیش بینی می شود که قیمت در یک الی دو ماه آینده همزمان با فصل برداشت به حالت عادی خود بازگردد.

وی افزود:حباب قیمت طلای سرخ در حال شکستن است و پیش بینی می شود که این روند کاهش در روزهای آتی نیز ادامه یابد.
حسینی اذعان کرد: هم اکنون بیش از ۱۰۰ تن زعفران از سوی برخی افراد سودجو به امید گران شدن و سودهای هنگفت در انبارها موجود است که بخشی از آن به محصول سال آینده اضافه خواهد شد.
عضو شورای ملی زعفران با اشاره به پیش بینی تولید زعفران بیان کرد: براساس پیش بینی وزارت جهاد امسال تولید با افزایش ۱۰ درصدی نسبت سال گذشته به مرز ۴۰۰ تن خواهد رسید.
وی ادامه داد: با توجه به آنکه بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیا هستیم از این رو راهی به جز افزایش سرانه مصرف و توسعه بازارهای هدف نداریم، چرا که در آینده نه چندان دور با تولید انبوه زعفران در کشور مواجه خواهیم شد.
حسینی در خصوص روند صادراتی زعفران تصریح کرد: میزان صادرات طلای سرخ در فروردین ماه سال جاری در مقایسه با سال گذشته روند افزایش داشته است که متاسفانه پس از آن صادرات روند کاهش به خود گرفته ، از این رو لازم است که تمهیداتی در جهت توسعه صادرات به کار بگیریم تا دغدغه جذب محصول در دنیا را نداشته باشیم./
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – ۱۳۹۵/۰۵/۱۰