افزایش ۵ برابری سطح زیر کشت زعفران در خاتم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم : در حال حاضر سطح زیر کشت زعفران در شهرستان خاتم به ۴۲ هکتار رسید که ۷ هکتار آن بارده و ۳۵ هکتار آن غیر بارده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم از افزایش ۵ برابری سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان خبر داد
مجتبی آغاز با اشاره به اینکه شهرستان خاتم به لحاظ استعدادهای بالقوه از نظر کشاورزی محل مناسبی برای کاشت محصول ارزشمند و استراتژیک زعفران به شمار می رود گفت: زعفران گیاهی گرمسیری و در مناطقی که آب و هوای معتدل و تابستان گرم و خشک و زمستان نسبتا ملایمی دارد به خوبی رشد میکند و این گیاه به سرما مقاوم و برای مدت کوتاهی میتواند زیر پوشش برف زنده بماند.
وی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان افزایش چشمگیری داشته افزود: طی سالهای گذشته کشت زعفران به صورت پراکنده در سطح حدود ۹ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان کاشت شده و در حال حاضر سطح زیر کشت زعفران در شهرستان خاتم به ۴۲ هکتار رسید که ۷ هکتار آن بارده و ۳۵ هکتار آن غیر بارده است.
مجتبی آغاز گفت: متوسط عملکرد این محصول در این شهرستان خاتم ۵ کیلوگرم در هکتار است.
آغاز با بیان اینکه در شهرستان ۱۰ هزار بهره بردار به کشاورزی مشغولند افزود: حدود ۱۰۰ نفر از بهره برداران شهرستان در اراضی کشاورزی خود محصول زعفران کشت کرده اند که با توجه به صرفه اقتصادی بالای این محصول نسبت به سایر محصولات کشاورزی برداشت هر هکتار زعفران بیش از ۶۰ میلیون درآمد برای کشاورز خواهد داشت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم گفت: ۷ هکتار از زعفران کشت شده در خاتم امسال محصول آن برداشت و ۳۵ هکتار باقی مانده نیز غیر بارده و در سال آینده محصول می دهد.
منبع : خبرگزاری صدا و سیما – مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.