اقتصاد قرون آینده کشاورزی محور خواهد بود/کاهش بیماری در جامعه با افزایش مصرف زعفران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی امروز طی بازدید از نمایشگاه مطبوعات با حضور در غرفه پایگاه خبری اقتصاد آنلاین با بیان اینکه اقتصاد قرن آینده کشاورز محور خواهد بود، گفت: طب سنتی ایران تاکید بر تامین سلامت با تغذیه سالم دارد و هم اکنون بعد از قرن‌ها کشورهای پیشرو به این واقعیت رسیده‌اند که باید سلامت جامعه را از تغذیه با محصولات سالم و ارزشمند شروع کرد.

یوسفی آذر ادامه داد: کشورهای جهان به این باور رسیده اند که هر کشوری محصولات سالم تهیه و تولید کند نیاز به دارو و درمان ندارد. فرهنگسازی و اطلاع رسانی در این زمینه بر عهده رسانه ها است که تا جامعه را به سمت مصرف محصولات با ارزش غذایی بالا و سالم سوق بدهند.

مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی با اشاره به خواص بی نظیر زعفران و تاثیر آن بر سلامت جامعه، گفت: تحقیقات نشان داده است که اگر هر روز ۰/۱ گرم زعفران در وعده غذایی مصرف شود از بروز بسیاری از بیماری ها همچون؛ آلزایمر، مشکلات قلبی و افسردگی جلوگیری می شود.

پیمان یوسفی آذر در گفتگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با یادآوری اینکه ۹۰ درصد زعفران جهان در ایران تولید می شود، گفت: تولید این محصول فرصت بزرگی برای ما است تا از آن برای ارتقاء سلامت جامعه استفاده کنیم.

وی افزود: اگر هر فرد در روز تنها ۰/۱ گرم زعفران استفاده کند علاوه بر کاهش قابل توجه بسیاری از بیماری ها شاهد رونق در بازار این محصول نیز خواهیم بود.
به گفته یوسفی آذر در حال حاضر مردم ایران در سال تنها ۱ گرم زعفران مصرف می کنند که برای رسیدن به سطح قابل قبول از سلامت جامعه این میزان باید به ۵ گرم برسد.

وی میزان صادرات زعفران کشور را یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این میزان صادرات برای کشوری که بزرگترین تولید کننده این محصول است بسیار ناچیزی است چرا که در حال حاضر بازار زعفران بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد.

مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی همچنین از احیاء یک میلیون هکتار مراتع با استفاده از گیاهان دارویی خبر داد و گفت: با استفاده از کشت گونه های اقتصادی گیاهان دارویی و تجهیزات فراوری این محصولات، می توان میزان صادرات این محصولات را از ۴۰۰ میلیون دلار فعلی به دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رساند.

یوسفی آذر در پایان خواستار تشکیل کمپین ملی زعفران و گل محمدی شد تا جایگاه این محصولات در تامین سلامت جامعه ارتقاء یابد.

منبع : اقتصاد آنلاین – مورخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۷

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.