انعقاد نزدیک به ۹۱ هزار قرارداد آتی زعفران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در جریان معاملات امروز بازار مشتقه در بورس کالای ایران حجم معاملات آتی زعفران در دو سررسید معاملاتی به رقم ۹۰ هزار و ۹۲۹ قرارداد رسید.

به گزارش «کالاخبر»، معامله گران این تعداد قرارداد آتی زعفران را به ارزشی بیش از ۸۹۴ میلیارد و ۷۰۸ میلیون ریال در دو سررسید شهریور و آبان ماه ۱۳۹۷ منعقد کردند که از این میزان قرارداد منعقد شده رقمی بیش از ۷۹۸ میلیارد و ۸۳۵ میلیون ریال آن مربوط به سررسید آبان ماه بود و مابقی به معاملات قرارداد آتی زعفران برای تحویل در سررسید شهریور ماه اختصاص داشت.

قیمت هر گرم زعفران در قرارداد آتی تحویل آبان ماه ۹۷ در آخرین معامله به رقم ۱۰۰ هزار و ۹۰۰ ریال رسید. قیمت هر گرم از این محصول کشاورزی برای تحویل در آبان ماه امسال در بالاترین سطح نیز به رقم ۱۰۲ هزار و ۲۰۰ ریال رشد کرد. در پایین ترین سطح قیمت هر گرم طلای سرخ برای تحویل در آبان ماه امسال نیز به قیمت ۹۹ هزار و ۵۰۰ ریال کاهش یافت.

شایان ذکر است، معامله گران تا پایان معاملات امروز در سررسید مذکور ۷۹ هزار و ۲۸۸ قرارداد جدید منعقد کردند.

همچنین قیمت هر گرم زعفران برای تحویل در شهریور ماه امسال در بالاترین سطح به رقم ۸۴ هزار و ۴۰۰ ریال رشد کرد. قیمت هر گرم زعفران تحویلی در سررسید شهریور ماه امسال نیز در پایین ترین سطح به رقم ۸۱ هزار و ۷۰۰ ریال افت کرد. قیمت هر گرم محصول در پایین ترین سطح نیز طی معاملات امروز به سطح ۸۱ هزار و ۷۰۰ ریالی رسید. علاوه بر این، معامله گران تا پایان معاملات روزانه در بازار قراردادهای آتی زعفران، در این سررسید تعداد ۱۱ هزار و ۶۴۱ قرارداد منعقد کردند.

در پایان این گزارش می افزاید، تعداد موقعیت های باز قرارداد سررسید شهریور ماه در حالی تا پایان معاملات روز جاری به تعداد ۲۴ هزار و ۱ موقعیت رسید که در قرارداد آبان ماه امسال تعداد موقعیت های باز به ۵۰ هزار و ۶۸۹ موقعیت افزایش یافت.

منبع : خبرگزاری کالا خبر – مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۰۴

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.