اولین همایش زعفران مرند در فرهنگسرای شهرداری برگزار شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش آناج، مهندس منوچهر رحمانی مدیر جهاد کشاورزی مرند گفت: اولین همایش زعفران مرند با استقبال پرشور اساتید دانشگاه، کارشناسان کشاورزی استان و شهرستان و استانهای همجوار، مسئولین و کارکنان بخشهای دولتی و خصوصی، اقشار مختلف کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی در فرهنگسرای شهرداری شهرستان برگزارشد.

وی هدف از برگزاری این همایش را معرفی قابلیت منطقه دشت مرند به کل استان و استانهای همجوار اعلام کرد و ادامه داد: این همایش ارج نهادن به زحمات کلیه کشاورزان عزیز و زحمتکش و پیشرو در عرصه کار و تولید، بهره وری از منابع موجود آب و خاک با همت متخصصان و کارشناسان بخش کشاورزی و کشاورزان سختکوش است.

مهندس رحمانی ضمن توصیه های فنی (کاشت، داشت و برداشت) و استفاده صحیح از منابع لایزال الهی ابراز امیدواری کرد: به امید خدا شاهد افزایش درآمد و تثبیت اشتغال و صیانت از منابع موجود در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل خواهیم بود.

در این همایش معاون استاندار و فرماندار ویژه مرند با اشاره به حوزه کشاورزی شهرستان بیان داشت: در حوزه کشاورزی ظرفیت و پتانسیل فراوانی داریم که محصول زعفران نمونه ای از آن است.

دکتر علیار راستگو گفت: زعفران این منطقه جز بهترین زعفرانهای کشور است که باید حمایتهای ویژه ای از آن صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه زعفران یک محصول کاملا اقتصادی است افزود: زعفران جز محصولات کاملاً اقتصادی است و باید در این زمینه جهادکشاوری بیشتر در زمینه آموزش آن و علمی تر کردن آن محصول اقدام نماید.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: پشتیبانی (بازاریابی و فروش) از محصول زعفران در جهت برند سازی، رونق تولید و تقویت روحیه کشاورزان باید جز برنامه ها قرار گیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه مرند افزود: وجود ۱۵۰ هکتار زعفران در منطقه مرند بسیار قابل توجه است ولی کافی نیست و این محصول به دلیل داشتن بار اقتصادی مناسب و کم آب بودن آن باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد./

منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج – مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۰۱

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.