کشت زعفران نقش مؤثری در ایجاد اشتغال پایدار دارد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: کشت زعفران نقش مؤثری در ایجاد اشتغال پایدار دارد.

حمیدرضا کرمی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: کشت و تولید محصول زعفران نقش مؤثری در ایجاد و افزایش درآمد و اشتغال پایدار بهره برداران در استان دارد.
وی اضافه کرد: به نظر می رسد با توجه به خصوصیات اقتصادی، اشتغالزایی، درآمد زا بودن زعفران و به ویژه نقش این گیاه درحفاظت از منابع آب و خاک توسعه این محصول می تواند گام مؤثری در جهت کشاورزی پایدار و توسعه مناطق روستایی داشته باشد.
کرمی بیان کرد: با نگاهی به برخی ویژگی های طبیعی، اقتصادی و اجتماعی موجود در استان، برنامه ریزی و سیاست گذاری و اجرای طرح های مولد درآمد و اشتغال که در راستای پایداری منابع آب و خاک این استان باشند را ضروری می سازد.
به گفته عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان ۶۰ درصد مساحت اراضی کشاورزی استان را دیم زار تشکیل می دهد.
وی افزود: مدیریت استان باید کشت و توسعه زعفران را به خصوص در اراضی دیم و مناطق روستایی دورافتاده با اراضی شیب دار و کم بازده، در دستور کار خود قرار داده و شهرستان ها را در این رابطه فعال کند.
کرمی تصریح کرد: توسعه و ترویج کشت زعفران به عنوان یک شغل کامل یا مکمل برای ایجاد انگیزه و استقرار جمعیت در روستاها با هدف کاهش سطح بیکاری و میزان مهاجرت روستایی باید صورت پذیرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا – مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۱۹

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.