ایجاد زمینه تولید زعفران در استان های مختلف

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، گفت: در سال های گذشته صرفا در استان خراسان جنوبی و در برخی از استان های کشور زعفران کشت می شد، اما امروز زمینه کشت این محصول در استان های کشور ایجاد شده و تولید آن روبه توسعه است.

علی اکبری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت زعفران کشور و فعالیت‌های بخش خصوصی در این زمینه، اظهار داشت: در همه‌ جای دنیا زعفران ایران را به‌ عنوان یک برند مطمئن می‌شناسند، انگیزه خوبی برای تولیدکنندگان به‌ وجود آمده تا در این زمینه تلاش کنند و روز‌ به‌ روز تولید این محصول در حال توسعه است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه در استان‌های مختلف زمینه کشت زعفران ایجاد شده است، گفت: این مسئله در شرایطی است که این محصول در سال‌های گذشته صرفا در استان خراسان جنوبی و در برخی از استان‌های کشور کشت می‌شد، اما امروز زمینه کشت این محصول در استان‌های کشور ایجاد شده و تولید آن رو به توسعه است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه آیا سهم ما از بازارهای جهانی راضی کننده است یا خیر، اظهار داشت: تعداد محدودی از کشورها به دنبال رقابت با ایران بوده‌اند و حتی موفق به دریافت پیاز زعفران از کشور ما نیز شده‌اند، اما افزایش تولید زعفران نگرانی چندانی به‌ وجود نمی‌آورد زیرا بازار مصرف آن را نیز افزایش می‌دهد.

وی در پایان ضمن تاکید بر اینکه کشورهای دیگر با تولید زعفران نمی‌ توانند به‌ جایگاه ویژه ایران دست پیدا کنند، خاطرنشان کرد: زمینه رشد توسعه تولید زعفران وجود دارد و نباید به جایگاهی که داریم قانع باشیم، قطعا در کشور ما ظرفیت بالقوه تولید چند برابری وجود دارد.

منبع : خبرگزاری خانه ملت – مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.