بازار طلای سرخ خراسان‌شمالی در دست دلالان سایر استان‌ها

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌شمالی گفت: بازار طلای سرخ خراسان‌ شمالی در دست دلالان سایر استان‌ها همچون خراسان رضوی و جنوبی است.

محمد جواد تشکری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌ شمالی، با اشاره به اینکه دلال ها نیز یکی از زنجیره‌های بازار در حوزه کشاورزی هستند، افزود: این افراد زعفران خراسان‌ شمالی را با قیمت مناسبی خریداری می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که زعفران کاران استان در سال گذشته به علت پایین بودن قیمت این محصول از فروش محصول خود خودداری کردند، اظهار کرد: این امر مقطعی بوده و بستگی به قیمت بازار جهانی داشت و بعد از اینکه قیمت این محصول در بازارها افزایش یافت، زعفران خراسان‌ شمالی نیز با قیمت بالاتری از کشاورزان استان خریداری شد.

تشکری با بیان اینکه سالانه سطح زیر کشت این محصول در این استان رو به افزایش است، ادامه داد: میانگین تولید زعفران در مزارع این استان حدود ۱/۵ کیلوگرم در هکتار است که البته این میزان تولید در برخی از مناطق استان به هفت کیلوگرم در هکتار نیز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه سطح زیرکشت این محصول در سال جاری حدود یک هزار هکتار بوده است، اظهار کرد: زمان برداشت این محصول از اواخر مهر ماه آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: طی سال گذشته ۳۰۰ هکتار از این محصول کشت شد و زعفران کاران استان توانستند چهار تن از این محصول را برداشت کنند.

گفتنی است عبدالله یوسفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌شمالی نیز از این موضوع خبر داده بود که زعفران این استان صاحب برند می‌شود.

پی گیری این برند توسط بخش خصوصی و تشکل‌ها انجام می‌شود./

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۸

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.