بازار زعفران در رکود به سر می‌برد/بخشنامه اخیر ارزی عاملی برای توقف صادرات طلای سرخ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

یک مقام مسئول گفت: با توجه به وجود برخی مشکلات در صادرات و دپو شدن زعفران در سازمان تعاون روستایی، بازار زعفران در رکود به سر می‌برد.

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی نرخ طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار و حداکثر ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

وی بخشنامه اخیر دولت در حوزه ارز را دلیل اصلی افت قیمت زعفران در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به وجود برخی مشکلات در صادرات و دپو شدن زعفران در سازمان تعاون روستایی، امکان پیش‌بینی قیمت در بازار وجود ندارد.

میری با بیان اینکه بازار زعفران در رکود و خاموشی به سر می‌برد، اظهار کرد: با توجه به آنکه خریداری برای زعفران وجود ندارد، بازار این محصول  بدون چراغ راه پیش می‌رود چرا که در صورت ورود خریدار به بازار، قیمت زعفران ناشی از انحصار و دلال بازی که سازمان تعاون روستایی ایجاد کرده بلافاصله افزایش می یابد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان با اشاره به دلایل توقف صادرات زعفران در بازار، گفت: بخشنامه اخیر دولت در حوزه ارز از تاریخ دوم اردیبهشت ماه منجر به مختل شدن صادرات زعفران شد چرا که براساس این بخشنامه صادرکنندگان جرئت صادرات ندارند به طوریکه با ارز آزاد اقدام به خرید زعفران در بازار می‌کنند و سپس ارز حاصل از صادرات را با نرخ ۴۲۰۰ تومان از دولت تحویل می‌گیرند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – مورخ ۱۳۹۷/۰۳/۱۳

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.