بازار ۱۲۹ میلیارد ریالی قرارداد آتی زعفران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در جریان معاملات امروز بازار مشتقه در بورس کالای ایران تعداد ۱۳ هزار و ۸۸۳ قرارداد آتی زعفران به ارزشی بیش از ۱۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در دو سررسید شهریور و آبان ماه ۱۳۹۷ منعقد شد که رقمی بیش از ۵۸ میلیارد و ۹۱۴ میلیون ریال آن مربوط به سررسید شهریور ماه بود و بیش از ۷۰ میلیارد و ۷۸۵ میلیون ریال به معاملات قرارداد آتی زعفران برای تحویل در سررسید آبان ماه اختصاص داشت.

به گزارش «کالاخبر»؛ تعداد ۶۷۱۴ قرارداد آتی زعفران برای تحویل در شهریور ۹۷ در حالی معامله شد که قیمت هر قرارداد در آخرین معامله به رقم ۸۸ هزار ریال رسید. قیمت هر گرم زعفران نگین برای تحویل در شهریور ماه در بالاترین سطح به رقم ۸۸ هزار و ۷۰۰ ریال معامله شد و در پایین ترین سطح نیز به قیمت ۸۶ هزار و ۱۰۰ ریال افت کرد و در پایان معاملات امروز، قیمت ها با نوسان مثبت بیش از دو درصد همراه شد.

قیمت هر قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان ماه ۹۷ نیز در آخرین معامله به رقم ۹۸ هزار و ۶۰۰ ریال رشد کرد. قیمت هر گرم زعفران نگین برای تحویل این سررسید در بالاترین سطح به رقم ۹۹ هزار و ۵۰۰ ریال معامله شد و در پایین ترین سطح نیز به قیمت ۹۶ هزار و ۵۰۰ ریال رسید و در پایان معاملات امروز، قیمت ها با نوسان مثبت نزدیک به دو درصد همراه شد.

در پایان این گزارش می افزاید، تعداد موقعیت های باز قرارداد سررسید شهریور ماه تا پایان معاملات روز جاری نیز در حالی به تعداد ۱۹ هزار و ۴۴۱ موقعیت رسید که در قرارداد آبان ماه امسال تعداد موقعیت های باز به ۸۹۸۵ موقعیت تغییر یافت.

منبع : خبرگزاری بورس کالای ایران – مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۱۷

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.