بحران بازار فروش طلای سرخ با عدم ایجاد تقاضای بین الملل

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
نماینده مردم تربت جام در مجلس بابیان اینکه بهبود اقتصاد زعفران کاران تربت جام با فعال شدن بخش بازرگانی امکان پذیر است گفت: ساماندهی بازار فروش زعفران نیازمند تولید بر مبنای تقاضای جهانی است.

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید زعفران در تربت جام، گفت: احتمال ایجاد بحران بازار فروش زعفران در قبال عدم ایجاد تقاضایی بین المللی در بازار جهانی وجود دارد و از همین رو باید فکر اساسی برای بازاریابی کارآمد در تربت جام برای فروش بهینه زعفران کرد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زعفران ایران با فروش فله‌ای پس از استحصال و بسته بندی بنام اسپانیا به فروش می‌رسد، تصریح کرد: ساماندهی بازار فروش زعفران نیازمند تولید بر مبنای تقاضای جهانی است.

وی ادامه داد: نباید از رقبای تولید کننده طلای سرخ در منطقه غافل ماند؛ زیرا افغانستان، کشور همسایه در تولید زعفران سرمایه گذاری بهینه‌ای کرده است و نکته جالب در این سرمایه‌گذاری این موضوع است که پیاز زعفران ایرانی نیز به افغانستان قاچاق شده است؛ بنابراین برای پیشی گرفتن از رقبا در تولید زعفران می‌بایست افزایش تقاضا، بهبود کیفیت در تولید زعفران نیز مدنظر قرار داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه تنوع تولید در زعفران با تزریق صنایع تبدیلی کلید می‌خورد، یادآور شد: توسعه بخش بازرگانی زعفران برای ایجاد تقاضا در بازار جهانی الزامی است.

منبع‌: خبرگزاری خانه ملت – مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۱۰

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.