برداشت زعفران از سطح ۲۷۱۰ هکتار از اراضی زیر کشت این محصول در شهرستان سرایان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ موسی سلیمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان، اظهار کرد: شهرستان سرایان از نظر کمی رتبه دوم استان را در تولید زعفران و از نظر کیفی طبق آزمایشات نورسنجی بهترین کیفیت را دارد.

وی افزود: پیش بینی می‌شود در سال جاری  مقدار ۱۱ تن زعفران خشک از سطح ۲۷۱۰ هکتار اراضی زیر کشت برداشت شود که محصول تولیدی به مصرف داخل و کشورهای مجاور صادر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی سرایان گفت: در شهرستان سرایان ۶۰۰۰ بهره‌بردار به کار زعفران‌کاری اشتغال دارند که با توجه به افزایش ۱۵ درصدی سطح زیرکشت پیش بینی می‌گردد در سال‌های آینده افزایش تولید را در شهرستان داشته باشیم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌ها حاکی بر این است که نظر به خشکسالی و تغییر شرایط آب و هوائی با کاهش عملکرد در واحد سطح مواجه باشیم اما مدیریت جهاد کشاوری می‌کوشد تا با همت کشاورزان سخت‌کوش شهرستان با استفاده از روش‌های به زراعی که شامل: کاشت پیاز زعفران درشت ۸ گرمی و بالاتر،‌ توزیع کودهای ریز مغذی مخلوط با خاک و محلول پاشی و برگزاری کلاس‌های آموزشی در مورد فرآوری  بهداشتی زعفران و خشک کردن مکانیزه است، نه تنها کاهش عملکرد را جبران کنیم بلکه بتوانیم افزایش عملکرد در واحد سطح را به میزان قابل ملاحظه‌ای داشته باشیم.

وی یادآور شد: در سال جاری با توجه به اینکه ۵۰۰ هکتار از مزارع زعفران در روستاهای کوهپایه‌ای واقع شده است و از نظر تامین آب با مشکل مواجه هستند ۸ دستگاه تانکر آبرسانی بصورت شبانه‌روزی کار آبرسانی را به مزارع زیر کشت این محصول برعهده دارند./

منبع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا – مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۶