برداشت طلای سرخ از مزارع ایذه آغاز شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیر جهاد کشاورزی ایذه گفت: برداشت زعفران از سطح ۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

مصطفی هنرمندیان روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیش بینی می شود از هر هکتار سطح زیر کشت محصول زعفران بیش از سه کیلوگرم زعفران برداشت شود.
وی با بیان اینکه پنج هکتار در شهر دهدز از توابع ایذه و ۱۵ هکتار در سایر نقاط ایذه به زیر کشت زعفران رفته گفت: برداشت طلای سرخ تا پایان آذر ماه ادامه دارد.
هنرمندیان افزود: زمین زیر کشت زعفران این شهرستان، بیش از ۶ سال هیچ کود شیمیایی و سهمی دریافت نکرده، از این رو محصول نهایی ارگانیک است.
مدیر جهاد کشاورزی ایذه با بیان اینکه محصول زعفران ایذه مشتریان خارجی نیز دارد اظهار کرد: این محصول ارگانیک، کیفیت بالا و بازار مصرف مطلوب دارد.
وی افزود: کار کاشت پیاز زعفران در شهرستان ایذه اوایل مهر آغاز و در آذر آماده برداشت می شود.
هنرمندیان نیاز آبی این گیاه را نسبت به سایر گیاهان کمتر عنوان کرد و گفت : رقم پیاز مغزدار کشت شده در ایذه، دارای مقاومت بالایی در مقابل تنش ها، آفات و بیماری ها بوده و زعفران تولیدی آن از کیفیت بالایی برخوردار است.
وی بیان کرد: استفاده از بخش های مختلف گیاه زعفران از قبیل، زعفران،گلبرگ، پرچم و خامه آن باعث اقتصادی بودن این محصول با ارزش شده است.
دبیر شورای کشاورزی شهرستان ایذه گفت: کاشت گیاهان دارویی و صنعتی با هدف صرفه جویی در مصرف آب، رونق درآمد مردم و توسعه اقتصادی مورد توجه دولت و تولیدکنندگان روستایی است.
هنرمندیان افزود: مراحل کاشت، داشت و برداشت طلای سرخ در این منطقه برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.
شهرستان ایذه در شرق خوزستان، در شرایط آب و هوای معتدل واقع است.

منبع : خبرگزاری ایرنا – مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.