“وزارت زراعت افغانستان” از برداشت ۴ تُن زعفران در سال جاری خبر داد

به گزارش خبرگزاری میزان، وزارت زراعت و آبیاری افغانستان اعلام کرد که امسال در ۲۴ ولایت کشور زعفران کشت شده است و برداشت زعفران امسال از سال گذشته بیشتر خواهد بود.

وزارت زراعت و آبیاری با بیان اینکه امسال بیش از ۴ هزار کیلوگرم زعفران برداشت خواهد شد گفت: گفته می‌شود که بیشتر کشاورزان علاقمند به کشت زعفران هستند لذا خواهان حمایت بیشتر دولت از کشت زعفران هستند.

وزارت زراعت و آبیاری با بیان اینکه امسال زعفران در ۹۰۰ هکتار زمین در ۲۴ ولایت کشور کشت شده اظهار داشت: احتمال میرود که امسال بیش از ۴ هزار کیلوگرم زعفران برداشت شود.

این وزارت تأکید کرد: برنامه‌های اثرگذاری برای آگاهی کشاورزان در ولایت‌های کشور در نظر گرفته‌ و نیز ماشین‌های پیشرفته‌ای را برای برداشت بهتر زعفران توزیع کرده است.

لطف‌الله راشد سخنگوی وزارت زراعت و آبیاری خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌ها نشان‌ می‌دهد که امسال بیش از ۴ هزار کیلوگرم زعفران برداشت خواهد شد که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی همچنان افزود: این وزارت امسال به ۲۰۰ کشاورز برای کشت زعفران آموزش داده و برنامه های گسترده دیگری را برای افزایش برداشت زعفران انجام داده است.

شبکه طلوع با انتشار این خبر نوشت: برخی کارشناسان می‌گویند که زعفران افغانستان از کیفیت خوبی برخودار است و باید حکومت برای زعفران بازاریابی لازم را انجام دهد تا بیشتر کشاورزان تشویق شوند تا زعفران کشت کنند./

منبع : خبرگزاری میزان – مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۵