برگزاری کلاس‌ آموزشی ترویجی کشت زعفران در فامنین

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

علی موحدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین ،امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: در راستای اجرایی شدن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در سال جاری، جایگزینی محصولات کم آب بر مانند زعفران به‌ جای محصولات آب بر می‌تواند در مصرف منابع آبی موجود مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه در شهرستان فامنین کارشناسان از ماه‌ها پیش با اطلاع‌رسانی به‌ موقع اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی ترویجی کشت زعفران کرده‌اند، افزود: با هماهنگی و همکاری بخش خصوصی برای تهیه پیاز زعفران در سال جاری توانسته‌ایم در زمینه کشت این محصول گام‌های مؤثری برداریم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین با اشاره به اینکه اراضی زیر کشت زعفران در شهرستان فامنین در سال جاری از یک و نیم هکتار به ۶ هکتار رسیده است، ادامه داد: امیدواریم با حمایت مسؤولان برای کشت زعفران، شاهد توسعه کشت این محصول در شهرستان فامنین باشیم.

وی با تأکید بر اینکه کشت زعفران می‌تواند درآمدزایی بالایی برای کشاورزان منطقه داشته باشد، ادامه داد: حمایت از کشت زعفران در شهرستان فامنین موجب رونق اقتصادی این شهرستان خواهد شد.

موحدی شهرستان فامنین را مستعد برای کشت زعفران دانست و ادامه داد: تجدید نظر در شیوه کشت اراضی ضرورتی است که هرسال بیشتر از گذشته احساس می‌شود./

منبع : خبرگزاری فارسی – مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۸

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.