بسته بندی ۸۵ درصد از زعفران صادراتی‌ کشور مناسب نیست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: هزینه بسته بندی ۱۰ درصد قیمت تمام شده کالاهای صادراتی را تشکیل می‌دهد.
رحیم بنامولایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: متاسفانه صنعت بسته بندی در ایران آن طور که باید و شاید پیشرفته نیست و دیگر کشورها از این ضعف سوء استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد: این‌ کشورها محصولات زیر مجموعه خود را به صورت فله‌ای و نازل از شرکت‌های ایرانی خریداری می‌کنند و سپس با عملیات بسته‌بندی در کشور خود، با نام‌های تجاری‌ گوناگون و به عنوان محصولی از کشور خود، با قیمتی مضاعف، مجددا به دیگر کشورها صادر می‌کنند.
بنامولایی افزود: به عنوان مثال در حال حاضر ۸۵ درصد زعفران صادراتی‌ کشور به صورت فله‌ای و در بسته بندی‌های بزرگ به فروش می‌رسد و تنها ۱۵ درصد آن با بسته بندی مناسب و شکیل به‌ کشورهای دیگر صادر می‌شود.
این مسئول توضیح داد: با وجودی‌ که هزینه بسته‌بندی ۱۰ درصد قیمت تمام شده‌ کالاهای صادراتی را تشکیل می‌دهد اما تا ۹۰ درصد می‌تواند ارزش افزوده ایجاد کند.
بنامولایی ابراز کرد: ایجاد ارزش افزوده در بُعد ملی باعث درآمدزایی بیشتر شده و در بُعد بین المللی نیز افزایش ارزش صادرات را به دنبال دارد.
رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: صادرکنندگان ایرانی باید به این باور برسند که امروزه از بسته‌بندی فقط برای محافظت از کالا استفاده نمی‌شود، بلکه برای آن نقش‌ها و مسئولیت‌های زیادی تعریف شده است.
وی‌ گفت: امروزه بسته بندی مناسب از ابزارهای مهم بازاریابی شناخته می‌شود و شرکت‌ها و دولت‌ها برای افزایش توان رقابتی خود در بازارهای داخلی و خارجی از آن سود می‌برند./
منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.