بلژیک میزبان آثار جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

گلی از برپایی نمایشگاه عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه در بلژیک خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۱۲ خرداد ماه تا ۸ مهر ماه در گالری فضای باز شهر ( خیابانی ) به نمایش گذاشته می شود.

«سلیمان گلی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در تربت حیدریه اظهار کرد: نمایشگاه عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه به مدت دو ماه در بلژیک گشایش می یابد و ‌در این نمایشگاه ۲۵ قطعه آثار منتخب از عکس های چهار دوره برگزاری جشنواره زعفران تربت حیدریه و زاوه به نمایش گذاشته می‌شود.

دبیر جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه افزود: در زمان برپایی جشنواره بین‌المللی ”Lens op de Mens”در کشور بلژیک با توجه به ارتباطاتی که با دبیرخانه جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه برقرار نمود توانستیم تعداد حدود ۲۵ اثر را همزمان با برگزاری جشنواره در شهر pelt بلژیک انجام دهیم که منتخبی از آثار این جشنواره می باشد.

گلی با بیان اینکه این نمایشگاه از ۱۲ خرداد ماه تا ۸ مهر ماه در گالری ‌فضای باز شهر ( خیابانی ) به نمایش گذاشته می‌شود، افزود: جشنواره عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه با هدف کمک به معرفی زعفران به عنوان گران ترین ادویه جهان و معرفی ویژگی های و زیبایی های آن و همچنین کمک به ثبت این منطقه به عنوان پایتخت زعفران جهان از سال ۹۴ تاکنون در شهرهای تهران، تبریز، اراک‌، بیرجند و اصفهان برگزار شده است.

وی ادامه داد: این جشنواره با هدف معرفی زعفران به عنوان محصول پایه این خطه که بزرگ‌ترین تولید کننده طلای سرخ کشور و جهان است و نیز کمک به افزایش سرانه مصرف زعفران بر پا می شود و هر ساله انجمن عکاسان تربت حیدریه همزمان با اوج برداشت گل با دعوت از بیش از صد عکاس منتخب از سراسر کشور و‌ گروه های عکاسی خبری اعزامی از خبرگزاری های داخلی ‌و خارجی و همچنین شبکه های تلویزیونی خارجی اخبار مربوط به زعفران در منطقه تربت حیدریه و زاوه را منتشر می شود.

دبیر جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه بیان کرد: در سال گذشته از میان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ عکس ارائه شده به دبیر خانه تعداد ۷۹ عکس در بخش های مختلف جشنواره انتخاب و به نمایشگاه راه یافت.

گلی درباره موضوعات سال گذشته جشنواره را شامل: زعفران، برداشت، فرآوری و بسته بندی زعفران، زعفران داروی گیاهی هزاره سوم، زعفران عامل شادی و نشاط، زعفران غذاها، نوشیدنی ها ‌و محصولات جانبی، زعفران گل سلامتی، زعفران ایرانی در عرصه جهانی، زعفران یک تجارت عادلانه و نیز زعفران و مزارع ارگانیک آرمانی می شود.

منبع : خبرگزاری شبستان – مورخ ۱۳۹۸/۰۳/۱۰

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.