زعفران “فاروج” ؛ طلای سرخی که به تاراج می رود

بیش از ۱۶۰۰ هکتار از مزارع شهرستان فاروج در استان خراسان‌شمالی به کشت محصول زعفران اختصاص یافته است، اما این محصول همچنان از عدم تجاری‌سازی رنج برده و به تاراج می‌رود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از فاروج، بیش از ۱۶۰۰ هکتار از مزارع شهرستان فاروج در استان خراسان شمالی به کشت محصول زعفران اختصاص یافته‌ است اما این محصول هم چنان از عدم تجاری‌سازی رنج برده و به تاراج می‌رود.

سال‌هاست مردم فاروج و بخش‌های دیگری از شرق استان خراسان‌شمالی به درست یا اشتباه به کاشت محصول زعفران مبادرت می‌کنند که عدم برند‌سازی، عدم برقراری کانال های ارتباطی درست در حوزه داخلی و بین‌المللی، عدم انطباق با استانداردهای جهانی باعث شده تا کشورمان در جایگاه هفدهم تجارت جهانی زعفران باشد که شهرستان فاروج نیز به عنوان یکی از مناطق کاشت زعفران ایران، از این قاعده مستثنا نیست.

گل و پیاز زعفران از استان خارج می‌شود

محمدی یکی از زعفران‌کاران فاروجی در گفتگو با خبرنگار تسنیم با انتقاد از خروج بدون فرآوری زعفران از این شهرستان، اظهار داشت: باید با برنامه‌ریزی مسئولان از محل تولید این محصول، فرصت‌های شغلی بسیاری با ایجاد صنایع وابسته و تبدیلی فراهم کرد. جای خالی صنایع تبدیلی و وابسته این محصول در شهرستان احساس می‌شود.

وی تصریح کرد: نگاه‌های کارشناسی به روند تولید ضروری، اما کمرنگ است و باید مراقب بود این افزایش کشت، کشاورزان را متضرر نکند، که اگر عرضه بیش از تقاضا باشد با توجه به کامل نبودن چرخه تولید و عرضه آن در شهرستان و خروج این محصول از شهرستان به صورت گل، باز هم تلاش کشاورز زحمتکش را بی‌اثر می‌کند.

باید برای زعفران استان بازار فروش ایجاد شود

رضا یار احمدی یکی از کارشناسان اقتصادی استان و مدرس دانشگاه در زمینه عدم برجسته‌ سازی کالای زعفران در استان، اظهار داشت: یک هزار و ۶۰۰ هکتار از مزارع استان به تولید زعفران اختصاص یافته است اما باید چالش‌های حوزه تولید زعفران را نیز جدی بگیریم.

وی به بخشی از این چالش‌ها اشاره کرد و افزود: افزایش سطح زیر کشت زعفران بدون برنامه و افسار گسیخته یک نوع آفت محسوب می شود، لذا باید در مناطق خاص و با ظرفیت‌های خاص موضوع تولید زعفران را توسعه دهیم زیرا توسعه زیاد موجب ضرر رساندن به مقوله تولید زعفران خواهد شد.

یار احمدی ادامه داد: برای توسعه زعفران باید ایجاد بازار در تمامی کشورها را به عنوان یک هدف قلمداد کنیم و از سوی دیگر بحث قیمت زعفران نیز می تواند به عنوان یک چالش تعریف شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر به هر میزان زعفران گران شود، این یک آفت است چون سبب ترویج سطح زیر‌کشت و در نهایت آسیب طولانی مدت می‌شود. بنابراین برای کاهش قیمت زعفران باید به افزایش تولید در واحد سطح توجه کنیم.

مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: در بخش صنایع فرآوری زعفران باید از تولید‌کنندگان و سرمایه‌گذاران با تزریق اعتبارات فنی حمایت شود و همچنین صنایع جدید با برنامه ریزی‌های جدیدتری وارد بازار این محصول شود.

زعفران فاروج به‌ سمت تجاری‌سازی می‌رود؟

به‌تازگی خبرهای خوبی از حمایت‌های دولتی از زعفران‌کاران استان به‌گوش می‌رسد. در نشست اخیر معاون اقتصادی استاندار خراسان‌ شمالی با فعالان اقتصادی فاروج مقرر‌ شد ایجاد پژوهشکده و بازارچه تخصصی زعفران در فاروج با هدف توسعه تجاری این محصول ایجاد شود.

هم‌چنین ایجاد نمایندگی گمرک شرق استان با رویکرد تخصصی گمرک زعفران در شهرستان فاروج یکی از مصوبات نخستین نشست کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان در این شهرستان بود که کشاورزان این شهرستان را به رونق محصول زعفران و تجاری‌سازی آن امیدوار کرده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم – مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۱