خبری از صندوق توسعه زعفران در خراسان رضوی نشد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اگر مسئولان به فکر مدیریت بازار فروش زعفران نباشند کشاورزان در آینده ی نزدیکی دچار مشکلات خواهند شد.
کشور ایران رتبه اول تولید زعفران در جهان را دارا می باشد اما سهم اندکی از صادرات و بازاریابی توسط نیروهای ایرانی در جهان را دارد و همین امر باعث شده است کشورهای همسایه به سمت توسعه کشت این محصول حرکت کنند و بررسی های صورت گرفته نشان می دهد اگر مسئولان به فکر مدیریت این محصول نباشند کشاورزان در آینده ی نزدیکی دچار مشکلات خواهند شد.
کشاورزان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا گفتند: از سال ۱۳۹۰ طرح ملی جامع زعفران در مراحل تصویب می باشد که همچنان بین دولت و مجلس در حال رفت و آمد است وبه تصویب مجلس نرسیده است و همچنین در استان خراسان رضوی قرار بوده است صندوق توسعه زعفران ایجاد شود که این امر هم محقق نشده است.
کشت زعفران در تربت جام از ابتدای تیر ماه آغاز شده و تا ۱۵ مهرماه اتمام می یابد در همین راستا جوادی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تربت جام در پاسخ خبرنگار ما تصریح کرد: شهرستان تربت جام در سال زراعی جاری با افزایش ۳۵۰ هکتاری کشت زعفران مواجه شده است که این افزایش اراضی زیر کشت این محصول ارزشمند را از ۳۲۳۵ هکتار سال گذشته به ۳۵۸۵ هکتار در ۹۵ رسانده است.
وی افزود: این محصول بسیاری از مردم را درگیر کرده است وکشاورزان مشکلاتی دارند که می توان به کاهش نیروی کار متخصص و خرید تضمینی این محصول توسط دولت اشاره کرد که باید تلاش شود تا رفع شود.

منبع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا – مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.