تب توزیع زعفران تقلبی بالا رفت

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش زعفران تقلبی در بازار خبر داد و گفت: افزایش قیمت طلای سرخ موجب شده تا افراد سودجو اقدام به رنگ کردن گیاهان مشابه زعفران و توزیع آن در بازار کنند.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه فروشندگان و صادر کنندگان زعفران با جدیت تمام این موضوع را دنبال می‌کند، افزود: برخی از این افراد با پیگیری مکرر اتحادیه، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
حسینی با بیان اینکه افراد نباید فریفته ارزان بودن قیمت شوند، گفت: قیمت یکی از راهکارهای اساسی تشخیص زعفران اصلی از تقلبی است از این رو به مردم توصیه می شود فریب قیمت پایین زعفران را نخورند و تنها اقدام به تهیه این محصول از فروشگاه های معتبر کنند.
عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: زعفران یکی از محصولات پرمصرف غذایی به شمار می رود از این رو سودجویان در پی افزایش قیمت و کاهش قدرت خرید افراد، اقدام به عرضه زعفران تقلبی با نرخ های پایین در بازار می‌کنند.
وی با بیان اینکه کاهش قیمت تمام شده و توزیع نرخ عادلانه زعفران در بازار از جمله راهکارهای اساسی جلوگیری از سودجویی متقلبین است، اظهار کرد: مسئولان امر باید تدابیر ویژه ای در جهت توزیع نهاده های ارزان قیمت و بیمه کردن مزارع کشاورزی بیندیشند تا با کاهش قیمت تمام شده تولید از توزیع زعفران های تقلبی که سلامت افراد را به مخاطره می اندازد، جلوگیری شود.
حسینی تصریح کرد: با ادامه روند توزیع زعفران تقلبی از سوی دست فروشان مترو، انگیزه تولیدکنندگان برای عرضه این محصول به سبب بالا بودن هزینه تمام شده از بین می رود./
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۲۱