تربت حیدریه میزبان همایش ملی دستاوردهای پژوهشی زعفران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس پژوهشکده زعفران دانشگاه تربت حیدریه اعلام کرد: پنجمین همایش ملی دستاوردهای پژوهشی زعفران آبان ماه سال ۹۶به میزبانی این شهرستان برگزار می شود.

احمد احمدیان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: برپایی این همایش با هدف معرفی مهمترین دستاوردهای پژوهشی حوزه زعفران، توسط این پژوهشکده برنامه ریزی شده است.
وی با بیان اینکه همایش مزبور به صورت دوره ای و هر ۲ سال یکبار برگزار می شود، گفت: دوره های نخست و دوم این رویداد به میزبانی تربت حیدریه، دوره سوم در مشهد و دوره چهارم نیز در شهر قاین در استان خراسان جنوبی برگزار شده بود.
احمدیان از تمامی محققان، پژوهشگران، شرکت های تجاری بین المللی، دانشجویان ممتاز، کشاورزان نمونه بین المللی، داروسازان، واحدهای بزرگ فرآوری و بسته بندی زعفران جهان، استادان بنام و مطرح زعفران جهان، دولتمردان و تصمیم سازان این عرصه و تمامی فعالان و علاقه مندان عرصه زعفران از تولید تا مصرف برای حضور پررنگ در این همایش دعوت کرد.
وی پیش تر نیز از برگزاری ششمین همایش بین المللی زعفران به میزبانی تربت حیدریه در آبانماه ۹۷ خبر داده بود.
زعفران شاخص ترین محصول منطقه تربت حیدریه است که رتبه نخست را برای این خطه در ایران و جهان به ارمغان آورده و سالانه ۳۴ تن زعفران از کشتزارهای این خطه برداشت می شود.
از مجموع ۷۰ هزار هکتار اراضی زیر کشت زعفران استان خراسان رضوی، هشت هزار هکتار یعنی معادل حدود ۱۲ درصد آن مربوط به شهرستان تربت حیدریه است./

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) – مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۱۱

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.