تشکیل «سندیکای صادراتی» بسیاری از مسائل حوزه زعفران را برطرف می کند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تشکیل «سندیکای صادراتی» بسیاری از مسائل حوزه زعفران را برطرف می کند.

سعید باستانی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس با اشاره به وضعیت صادرات زعفران اظهار داشت: یکی از مسائلی که صادرکنندگان سنتی زعفران بر آن تاکید دارند این است که بازار صادرات زعفران باید ساماندهی شود و البته این سخن دور از صحت نیز نیست.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس با اشاره به اینکه صادرکنندگان نوپا و جدید در بازار زعفران بعضا مشکلاتی را در این حوزه ایجاد کرده اند که سبب گلایه صادرکنندگان سنتی شده است افزود: یکی از آفات فعالیت این صادرکنندگان نوپا این است که بازارهای صادراتی خارجی را بعضا از حالت تعادل خارج می کنند.
باستانی گفت: یکی از راهکارهایی که می توان برای ساماندهی این وضعیت لحاظ کرد این است که با محوریت خود صادرکنندگان سندیکای مشخصی در حوزه صادرات زعفران تشکیل شود و تمامی امور مربوط به صادرات زعفران اعم از مجوزها از طریق این سندیکا صورت بگیرد.
وی ادامه داد: بخش خصوصی در حوزه این ساماندهی می توان اثرگذار باشد البته از آنجا که مسئله ای به عنوان استراتژی تولید محصول به صورت دقیق تعریف نشده این مسئله دامنگیر زعفران و همچنین بخش خصوصی فعال در این زمینه نیز شده است. بخش خصوصی در این حوزه باید بیشتر فعال شود و البته این تمایل از سوی بخش دولتی برای واگذاری امور مربوط به زعفران و صادرات آن به بخش خصوصی نیز وجود دارد.

منبع : خبرگزاری تسنیم – مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۲۸

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.