تمدید خرید توافقی زعفران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

خرید توافقی زعفران به منظور حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان تا ۵ بهمن در خراسان جنوبی تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان گفت: هم اکنون امکان خرید زعفران در تمام مراکز تعاون روستایی شهرستانها فراهم شده و کشاورزان می توانند محصول خود را به این مراکز تحویل دهند.
آقای عصمتی پور با بیان اینکه زعفران پس از تحویل به مراکز خرید برای تعیین عیار و کیفیت زعفران، به آزمایشگاه ها ارسال و پس از تعیین درجه کیفیت، قیمت آن مشخص می شود، افزود: در استان تنها دو آزمایشگاه در شهرستان های قاین و بیرجند زعفران را آنالیز می کنند.
وی از خرید ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم زعفران تاکنون از کشاورزان خبر داد و گفت: از این مقدار یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم از زعفران خریداری شده از کشاورزان در سامانه ثبت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه خرید توافقی زعفران در استان با خرید پوشال درجه دو تا سرنگین از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر است، افزود: در خرید توافقی ۴۰ درصد نقدی و ۶۰ درصد به فاصله سه ماهه پرداخت می‌شود.

وی گفت: تاکنون ۲ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شد و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از مطالبات کشاورزان باقیمانده که در نوبت پرداخت قرار دارد.

آقای عصمتی پور افزود: در این زمینه جای نگرانی برای مردم وجود ندارد و با توجه به تاریخ تحویل و تعیین عیار و کیفیت زعفران پول به کشاورزان پرداخت می شود.

۱۵ هزار هکتار از از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت زعفران است که پیش بینی شده امسال ۵۱ تن زعفران از این اراضی برداشت شود.

منبع : واحد مرکزی خبر – مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.