زعفران ارگانیک تولید شد/ صادرات به آمریکا و کشورهای اروپایی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

زعفران ارگانیک در یک شرکت دانش بنیان به تولید رسید که این محصول تاکنون به کشورهای اروپایی و امریکا صادر شده است.

ندا تقوی، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان تولید کننده محصولات ارگانیک به خبرنگار مهر گفت: در این شرکت در صدد بودیم که زعفران ارگانیک را با هدف تولید فراورده های طبیعی داشته باشیم که موفق شدیم به این مهم دست بیابیم.

وی با بیان اینکه مهم ترین اهداف ما در این شرکت دانش بنیان، مبتنی بر توسعه پایدار روستایی و تکمیل زنجیره ارزش بوده است، خاطر نشان کرد: همچنین مهم ترین هدف ما حذف نهادهای شیمیایی در چرخه تولید زعفران بوده است؛ از این رو در پروسه تولید به هیچ عنوان از کودهای شیمیایی، سموم علف کش و سایر مواد شیمیایی استفاده نکردیم.

تقوی بیان کرد: این پروژه در یکی از روستاهای توابع استان خراسان رضوی اجرایی شد. کل کشاورزهای منطقه در قالب مدیریت گروهی کشاورزان تحت کنترل قرار گرفتند و نزدیک به ۴۵۰ هکتار از اراضی و مزارع زیر نظر این شرکت زعفران کشت می کنند.

وی با بیان اینکه این زعفران ها شناسنامه دار هستند، گفت: محصول ارگانیک المان ها و شاخص های زیادی دارد که ما در این شرکت تمام شاخص ها را مد نظر قرار دادیم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان تاکید کرد: زعفران های این شرکت صد در صد صادراتی هستند و مطابق با استاندارد بین المللی اروپا و ایزوهای بین المللی امریکا و ژاپن تولید می شوند.

به گفته وی، تاکنون به آمریکا و سایر کشورهای اروپایی صادرات داشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه در صدد هستیم در گام بعدی به سمت تولید فراورده های طبیعی ارگانیک از زعفران برویم، گفت: تاکنون محصولاتی را به صورت آزمایشی به تولید نیمه صنعتی رسانده ایم؛ بنا داریم فراورده ها را هم با برندهای شرکتمان به تولید برسانیم.

منبع : خبرگزاری مهر – مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۴

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.