تولید زعفران به ۴۰۰ تن در سال می‌رسد

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه ایجاد صندوق توسعه زعفران یک نیاز اساسی است، گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود تولید زعفران کشور به حدود ۴۰۰ تن برسد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، حسین شیرزاد در سفر به استان خراسان رضوی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف شبکه گسترده تعاون روستایی و در دیدار با علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود تولید زعفران کشور به حدود ۴۰۰ تن برسد اما شرایط جوی و تغییرات آن می‌تواند بر روی تولید این محصول اثرات مهمی داشته باشد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه، شرکت‌های تعاونی بهترین بستر برای تعادل بخشی منافع تولیدکننده و مصرف‌کننده محصولات کشاورزی محسوب می‌شوند، افزود: در راستای تأمین مالی شبکه تعاونی‌ها در زنجیره تولید محصولات کشاورزی، راه‌اندازی صندوق‌های تخصصی در خراسان رضوی یک ضرورت است.
وی خاطر نشان کرد: نیاز و ضرورت اساسی این محصول، ایجاد صندوق توسعه زعفران است که می‌تواند نقش حمایتی خوبی برای پشتیبانی از این محصول و کشاورز داشته باشد و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در این زمینه پیگیری‌های لازم را به‌ عمل خواهد آورد.

منبع : خبرگزاری آنا – مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۲۰