تولید مربای زعفران یعنی استفاده از تمام ظرفیت ها

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش خبرگزاری بسیج از بهاباد، علی اکبر رحمتیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهاباد با اشاره به ظرفیت های عظیم این شهرستان در تولید زعفران گفت: در حال حاضر ۳۰۰۰ هکتار از اراضی شهرستان بهاباد به کشت زعفران اختصاص داده شده است که به طور متوسط از هر هکتار ۵/۵ کیلوگرم زعفران برداشت می شود.

وی با اشاره به تولید مربای زعفران برای نخستین بار در شهرستان بهاباد گفت: تولید این محصول با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی و در جهت استفاده از تمام ظرفیت ها و پتانسیل ها حائز اهمیت است.

رحمتیان با اشاره به نبود کارگاهی مختص تولید مربای زعفران گفت: امسال سال اول تولید این محصول بود انشاءالله پیگیری ها انجام می شود تا مجوزهای لازم برای احداث این کارگاه صادر شود.

وی افزود: هر چند در بحث صنایع تکمیلی کارگاه هایی در شهرستان موجود است و این محصول نیز در یکی از همین کارگاه ها تولید شده بود اما تاکنون کارگاهی مجزا برای تولید مربای زعفران و شربت زعفران احداث نشده است.

رحمتیان با اشاره به ظرفیت این محصول برای تولید تصریح کرد: از آنجا که مربای زعفران محصول جدیدی است، تولیدکنندگان برای فعالیت در بازار فروش حتما باید کد بهداشتی داشته باشند. لازمه آن هم این است که این فعالیت ابتدا در سایت مشاغل خانگی ثبت شود، بعد طبق قوانین استعلام های مربوطه از از طریق جهاد کشاورزی و اداره بهداشت و درمان گرفته شده و نهایتاً طی این مراحل مجوز صادر شود.

وی در پایان با تقدیر از ابتکار بانوی بهابادی در تولید مربای زعفران تاکید کرد پیش از این گل های زعفران دور ریخته می شد و هیچ استفاده ای از آن صورت نمی گرفت.

گفتنی است سال گذشته محبوبه محمدی بانوی اهل شهرستان بهاباد، اقدام به تولید مربای زعفران از گلبرگ های این گل کرد. اقدامی که با استقبال خوب مصرف کنندگان مواجه شد و در صورت حمایت مسئولین، پتانسیل فراگیر شدن در سراسر کشور را دارا می باشد./

منبع : خبرگزاری بسیج – مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.