تولید و توزیع ۷۰ هزار قرص کروسینا بومی خراسان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
عضو هیات علمی گروه فارماکودینامی و سم شناسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون ۷۰ هزار قرص ‘کروسینا’ بومی خراسان با خواص ضد سرطان و ضد افسردگی برای نخستین بار تولید و توزیع شده است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر سید احمد مهاجری اظهار کرد: قرص ضد افسردگی و شادی آور ‘کروسینا’، حاوی ماده موثر زعفران توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد طراحی و پس از مراحل تایید و آزمون‌های بالینی و آزمایشگاهی در مرداد ماه امسال به مرحله تولید رسید.
وی افزود:  قرص کروسینا حاوی ماده موثر کروسین (crocin)، مهم‌ترین جزء فعال در زعفران است و مطالعات بالینی خواص پیشگیری و درمانی متعدد را برای این دارو به اثبات رسانده است.
عضو هیات علمی دانشکده داروسازی مشهد افزود: داروی کروسینا که حاصل تلخیص و جداسازی ماده کروسین از زعفران است، در سال ۱۳۸۷ ثبت اختراع شد و در بهمن ماه سال گذشته پروانه ساخت آن صادر و در مرداد ماه سال جاری تولید گردید.
وی بیان کرد: از آنجا که محصول زعفران خاص و بومی خراسان است و یک محصول استراتژیک در کشور محسوب می شود، توسعه و عرضه داروی کروسینا در بازار ایران و جهان اشتعالزایی و ارزش افزوده به دنبال دارد.
وی از جمله خواص درمانی زعفران و به تبع آن کروسین را اثر درمانی در آلزایمر و بهبود حافظه، درمان افسردگی، کنترل و تنظیم قند خون، افزایش قوای بینایی، پیشگیری و درمان اختلالات شبکیه چشم، پیشگیری و کنترل سرطان، درمان اختلالات جنسی، کنترل و درمان بیماری‌های التهابی برشمرد.
دکتر مهاجری خاطرنشان کرد: قرص کروسینا به دلیل خواص آنتی اکسیدان قوی می تواند در اختلالات و عوارض قلبی – عروقی و مغزی نیز اثر پیشگیرانه داشته باشد./
منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -مورخ  ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.