یک‌ و نیم تن طلای سرخ در طبس تولید می‌شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
به گزارش خاورستان، داود بخشایی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس در گفت‌وگو با گلشن طبساظهار داشت: کار برداشت زعفران از سطح ۴۰۴ هکتار زمین‌های زیرکشت این محصول در شهرستان طبس از نیمه دوم آبان آغاز می‌شود و تا اواخر آذر ادامه می‌یابد.
وی بیان کرد: علی‌رغم خشکسالی‌های متوالی اما پیش‌بینی می‌شود امسال حدود۱۵۶۰ کیلوگرم زعفران خشک در شهرستان طبس استحصال شود.
معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و مدیر جهاد کشاورزی طبس یادآور شد: با توجه به وسعت شهرستان طبس و تنوع شرایط آب و هوایی، زمان برداشت این محصول در نقاط مختلف شهرستان متفاوت بوده و بیشترین سطح کشت این محصول در بخش‌های دستگردان و دیهوک است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای سطح آگاهی زعفران‌کاران شهرستان طبس و افزایش کیفی این محصول، ۶ کلاس آموزشی درباره اصول صحیح کاشت، آشنایی با بیماری‌ها و آفات زعفران و فرآوری بهداشتی آن برگزار شد.
بخشایی افزود: خدمات ارائه شده به زعفران‌کاران طبسی شامل مشاوره کارشناسی، تأمین نهاده‌های کشاورزی از قبیل کود و سم، خرید یک دستگاه کلتیواتور باغی برای رندش کردن مزارع زعفران بخش دیهوک، توزیع ۴۳۲ کیلوگرم کود دلفارد، سولو پتاس و اسید هیومیک به‌منظور تغذیه مزارع زعفران در سطح ۱۰ هکتار است./
منبع : پایگاه خبری تحلیلی خاورستان – مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.