یک‌ و نیم تن طلای سرخ در طبس تولید می‌شود

به گزارش خاورستان، داود بخشایی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس در گفت‌وگو با گلشن طبساظهار داشت: کار برداشت زعفران از سطح ۴۰۴ هکتار زمین‌های زیرکشت این محصول در شهرستان طبس از نیمه دوم آبان آغاز می‌شود و تا اواخر آذر ادامه می‌یابد.
وی بیان کرد: علی‌رغم خشکسالی‌های متوالی اما پیش‌بینی می‌شود امسال حدود۱۵۶۰ کیلوگرم زعفران خشک در شهرستان طبس استحصال شود.
معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و مدیر جهاد کشاورزی طبس یادآور شد: با توجه به وسعت شهرستان طبس و تنوع شرایط آب و هوایی، زمان برداشت این محصول در نقاط مختلف شهرستان متفاوت بوده و بیشترین سطح کشت این محصول در بخش‌های دستگردان و دیهوک است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای سطح آگاهی زعفران‌کاران شهرستان طبس و افزایش کیفی این محصول، ۶ کلاس آموزشی درباره اصول صحیح کاشت، آشنایی با بیماری‌ها و آفات زعفران و فرآوری بهداشتی آن برگزار شد.
بخشایی افزود: خدمات ارائه شده به زعفران‌کاران طبسی شامل مشاوره کارشناسی، تأمین نهاده‌های کشاورزی از قبیل کود و سم، خرید یک دستگاه کلتیواتور باغی برای رندش کردن مزارع زعفران بخش دیهوک، توزیع ۴۳۲ کیلوگرم کود دلفارد، سولو پتاس و اسید هیومیک به‌منظور تغذیه مزارع زعفران در سطح ۱۰ هکتار است./
منبع : پایگاه خبری تحلیلی خاورستان – مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۰