جداسازی کلاله زعفران در مکان‌های غیر استاندارد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

غلامرضا میری در گفتگو با فارس، در پاسخ به اینکه شنیده می‌شود زعفران ایران در مکانهای غیربهداشتی فرآوری و تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه هنوز مکانی به عنوان اینکه جداسازی کلاله زعفران انجام شود، نداریم و خود کشاورز کار جداسازی را در خانه خودش انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه تنها ۲۴ تا ۳۶ ساعت از زمان چیدن گل زعفران زمان برای جداسازی کلاله وجود دارد، تصریح کرد: حتی در برخی استان‌های شرقی سالن‌هایی احداث کرده‌اند که ۲۰ تا ۳۰ کارگر کار جداسازی را انجام می‌دهند.

نایب رئیس ملی زعفران یکی از دغدغه‌های صادرکنندگان زعفران را وجود برخی ضایعات که هنگام جداسازی دستی وارد زعفران می‌شود، برشمرد و گفت: ۷۰ آزمایشگاه زعفران صادراتی را تست می‌کنند که در صورت وجود ضایعات ۳۰ امتیاز از مجموع ۹۰ امتیاز ما کاسته می‌شود و بارها شده که محموله ۲۰۰ کیلویی زعفران فقط به خاطر پیدا شدن یک تار مو برگشت خورده است.

میری به مافیای خارج از ایران برای بازار زعفران ایران اشاره کرد و گفت: هلند، فرانسه و اسپانیا در پشت پرده از تولید و صادرات زعفران افغانستان حمایت می‌کنند و آمریکا هم اعلام کرده بود که بازار ۴۰ تنی را دراختیار افغانستان قرار خواهد داد، چرا که به دنبال جایگزینی برای ایران هستند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که ۹۲ درصد تولید زعفران دنیا در اختیار ایران است که زعفرانی با کیفیت‌تر از استاندارد اروپا تولید می‌کنیم.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا در این زمینه حمایت‌ لازم را آغاز کند، چرا که به تنهایی از عهده بخش خصوصی کاری ساخته نیست و قبل از آنکه دیر شود، باید فکری به حال این موضوع کرد./

منبع : خبرگزاری فارس – مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۷

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.