جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران راه حل حمایت از صنعت زعفران نیست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بیرجند – ایرنا – نائب رییس شورای ملی زعفران با بیان اینکه جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران راه حل حمایت از صنعت این محصول نیست گفت: آنچه می تواند جایگاه زعفران ایران را در دنیا حفظ کند تکیه برای مزیت رقابتی آن با بازاریابی، برند سازی و معرفی آن در بازارهای بزرگ و نوظهور است.

محسن احتشام روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: امروزه بخشی از پیاز زعفران در افغانستان از طریق کشور هلند با ارسال پیاز اصلاح شده تامین می شود لذا جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران نمی تواند به حفظ مزیت نسبی زعفران ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده این محصول جهان کمک زیادی کند.
وی ادامه داد: اسپانیا حدود ۴۰ سال پیش یکی از بزرگترین تولید کنندگان زعفران در دنیا بود اما با تبدیل کردن مزیت نسبی خود به مزیت رقابتی توانست در بازارهای جهانی، زعفران را با نام و برند خود معرفی کند و در حال حاضر سالانه ۵۰ تا ۶۰ تن این محصول را از ایران خریداری می کند و با بسته بندی به نام خودش، ارزش افزوده زیادی را در این زمینه  بدست  آورد.
این صادر کننده نمونه زعفران ایران با اشاره به اینکه برای حمایت از زعفران هیچ برنامه راهبردی در کشور وجود ندارد، یادآور شد: طرح جامع زعفران بیش از ۶ سال پیش با انجام کار کارشناسی تدوین و تصویب شده اما تاکنون هیچ بودجه ای برای اجرای آن اختصاص نیافته این در حالی است هرساله برای خودروسازی که جزو مزیت نسبی کشورمان نیست کمک بودجه ای می شود.
وی با بیان اینکه تولید محصول زعفران با معاش بیش از ۵۰۰ هزار خانوار در کشور گره خورده است، گفت: باید با تدوین برنامه های عملیاتی و توجه به نظر متخصصان و صاحبنظران برای حفظ جایگاه این محصول راهبردی تلاش کنیم تا بتوانیم در بازارهای جهانی به رقابت بپردازیم.
نائب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: امروز توسعه کشت زعفران در کشور مورد توجه قرار گرفته اما از بحث بازاریابی، برند سازی و معرفی آن غفلت شده است.
وی با بیان اینکه برای رقابت پذیری در بازارهای جهانی باید شرکت های کوچک و توانمند صادرات زعفران مورد حمایت قرار گیرند افزود: باید مزیت نسبی تولید زعفران کشورمان را با برند سازی این محصول و حضور موفق و اثرگذار در بازارهای بزرگ دنیا حفظ کنیم.
احتشام با بیان اینکه هم اکنون ۹۵ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می شود گفت: با توجه به اینکه ایران نخستین تولید کننده زعفران به لحاظ کمیت و کیفیت در جهان است باید متولیان امر تلاش کنند این مزیت را به در بازارهای دنیا معرفی کنند.
وی ادامه داد: برای رقابتی کردن زعفران ایران در بازارهای جهانی، توانمند کردن بنگاه های صادراتی دانش محور باید مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه باید خام فروشی زعفران را کنار بگذاریم گفت: تولید محصولات جدید و متنوع از زعفران و صادر کردن آنها در قالب سبد کالا می تواند به حفظ جایگاه و برندسازی زعفران ایران کمک کند.
وی با بیان اینکه هیچ حمایتی از صادرکنندگان و صنعت زعفران کشور نمی شود اظهار کرد: در سال های اخیر نرخ تسهیلات بانکی از ۱۱ تا ۱۲ درصد به ۲۲ درصد رسید پس نباید از صادر کنندگان زعفران انتظار داشته باشیم با رقیب اسپانیایی خود که تسهیلات چهار درصد دریافت می کند رقابت کند.
احتشام یادآور شد: اگر چشم اندازی برای زعفران کشور نداشته باشیم شاهد فرصت سوزی بیشتری خواهیم بود و از طرفی فرصت بازارمان را به رقبای جدید واگذار خواهیم کرد.
به گفته فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۵، ۸۷ تن پیاز قاچاق در استان کشف شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش دارد.
سرتیپ مجید شجاع افزود: در این ارتباط ۳۴ نفر دستگیرو پس از تشکیل پرونده به دادسرا معرفی شدند.
همچنین هاشم ولی پور مطلق، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۹ واحد درجه بندی و بسته بندی زعفران در شهرستان های بیرجند، قاینات، طبس، خوسف و فردوس فعالیت دارد.
وی از سرمایه گذاری ۱۱۵ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریالی برای راه اندازی این واحدها خبر داد و افزود: با راه اندازی این واحدها برای ۱۱۲ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.
وی با اشاره به رتبه دوم خراسان جنوبی در تولید زعفران کشور، پیش بینی کرد: امسال ۵۶ تن زعفران در استان تولید شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۱۵ هزار و ۱۱۴ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت زعفران قرار دارد./

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) – مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۵

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.