خرید توافقی ۷۰ تن زعفران با همکاری تعاونی روستایی از کشاورزان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس بابیان اینکه خرید توافقی ۷۰ تن زعفران با همکاری تعاونی روستایی از کشاورزان رقم خورد، گفت: تولید ۹۰ تن زعفران کشور در تربت حیدریه، زاوه و مه ولات به زیر کشت می‌رود.

سعید باستانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید زعفران در قطب تولید طلای سرخ در کشور گفت: سر جمع از ۳۰۰ تن زعفرانی که در کشور تولید می‌شود، ۹۰ تن از این میزان در تربت حیدریه، زاوه و مه ولات به زیر کشت می‌رود.

نماینده مردم تربت حیدریه،زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۴ هزار هکتار از سطح زیر کشت زعفران دراین حوزه انتخابیه تولید می‌شود، تصریح کرد: از سال گذشته سیاست مناسبی با همکاری وزارت کشاورزی و سازمان تعاونی روستایی انجام شده است تا خرید توافقی زعفران شکل بگیرد و خوشبختانه در این توافق ۷۰ تن زعفران در کل کشور خریداری شد که این امر می‌تواند در راستای بهبود بازار فروش زعفران خبر مناسبی تلقی شود.

شفافیت قیمت زعفران گام محکمی در راستای  بهبود بازار فروش

باستانی با بیان اینکه شفافیت قیمت زعفران گامی محکم در بهبود بازار فروش زعفران تلقی می‌شود که برداشته شده است تصریح کرد: البته یکسری ایراداتی نیز بدان وارد بود که به وزارت کشاورزی منتقل می‌کنیم که ان شالله در راستای رفع آن اقدامات بهینه‌ای انجام شود.

وی ادامه داد: برای ارتقای وضعیت طلای سرخ باید در نحوه پرداخت بهای تولید، زنجیره ارزش زعفران نیز اقداماتی را از جمله تولید فرآوری‌های زعفران از جمله نوشابه زعفران، لوازم آرایشی و بهداشتی، نوشابه انرژی زا  را توسعه داد تا با این اوصاف بتوان در کنار جلوگیری از خام فروشی زعفران؛ از ارزش افزوده بهینه برای طلای سرخ ایجاد کرد.

باستانی افزود: شفاف شدن قیمت زعفران، راه اندازی بورس زعفران از دستاوردهای توسعه زعفران در کشور است و این در حالی است که قیمت گذار زعفران نیز خود ما هستیم.

تولید ۹۰ تن زعفران در تربت حیدریه، زاوه و مه ولات

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خرید توافقی ۷۰ تن زعفران با همکاری تعاونی روستایی از کشاورزان رقم خورد، یادآور شد: ۹۰ تن زعفران کشور در تربت حیدریه، زاوه و مه ولات به زیر کشت می‌رود./

منبع : خبرگزاری مجلس – مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۵

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.