خرید روزانه ۲۰ تن گل زعفران در خراسان رضوی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: روزانه حدود ۲۰ تن گل زعفران خریداری می‌شود تا تعادل در بازار گل حفظ شود.

مجتبی مزروعی در گفتگو با ایسنا، در خصوص میزان تولید زعفران در استان، اظهار کرد: در سال جاری تاکنون بعضی از اتحادیه‌ها این آمادگی را بدست آوردند تا زعفران را به صورت گل خریداری کنند و حتی سعی بر این دارند که بحث خرید گل که متاثر از بارندگی اخیر و نوسانات بازار بوده را نیز کنترل کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر گل زعفران مرغوب را با قیمت مناسب خریداری می‌کنیم و این خرید در مشهد و تربت‌حیدریه صورت می‌گیرد. در حال حاضر هر کیلو گل مرغوب ۱۰۰ هزار تومان بوده و این رقم تابعی از قیمت بازار خواهد بود و کف بازار نیز رعایت خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: روزانه حدود ۲۰ تن گل زعفران خریداری می‌شود تا تعادل در بازار گل نیز حفظ شود.

مزروعی با بیان اینکه برای زعفران خشک و نگین نیز اگر قیمت از حد مورد نظر که قیمت‌گذاری شده پایین‌تر آید خرید خود را بیشتر خواهیم کرد، بیان کرد: در حال حاضر نیز در این بخش خرید انجام می‌شود تا بتوانیم یک کف قیمتی را برای زعفران حفظ کنیم.

مزروعی تاکید کرد: همچنین بنا نداریم به طور گسترده‌ای خرید را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیشترین خرید زعفران از خراسان رضوی بوده است، تصریح کرد: تولید ما از زودتر از خراسان جنوبی صورت گرفته و بیشترین شهرستان‌هایی که تولید زعفران داشتند نیز شامل تربت‌ حیدریه، تربت جام، نیشابور و باخرز بوده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه تا یک هفته گذشته خرید گل زعفران حدود ۲۰۰ تن بوده، اضافه کرد: در حال حاضر این رقم از مرز ۴۰۰ تن نیز عبور کرده است.

مزروعی خاطرنشان کرد: بارندگی اخیر بر گل‌هایی که همان روز برداشت می‌شود، تاثیر داشته اما به دلیل آنکه باران به صورت نرم بود، این گل‌ها را از بین نبرده است.

وی گفت: این باران فقط سبب یک مقدار افت کیفیت شده است و خوشبختانه بارندگی بسیار متعادل رقم خورده است و شاهد ۱۰ تا ۴۰ میلی متر باران در استان بودیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا – مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۲۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.