تجار زعفران یارانه های حمایتی دریافت می کنند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از اختصاص یارانه و مشوق های حمایتی صادراتی به بازرگانان زعفران خبر داد.

حسین شیرزاد در حاشیه مراسم تجلیل از صاحبان قلم که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه سازمان مرکزی تعاون روستایی ۶۷/۷ تن زعفران را به صورت توافقی خریداری کرده است افزود: ۳۰ تن از این میزان صادر و ۲۹ تن نیز با ضمانت نامه های بانکی به صورت نقدی در بورس کالا فروخته شد.
وی گفت:​ خرید توافقی زعفران به منظور حمایت از تولید کنندگان خرد در مناطق روستایی انجام شد و این روند با توجه به توسعه زیر کشت زعفران به ویژه در مناطق روستایی ادامه دارد.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از تدوین سازوکارهای جدید برای خرید توافقی زعفران خبر داد و افزود: در بخش صادرات با همکاری شرکت های تخصصی صادرات زعفران و تولیدکنندگان سنتی و مدرن این محصول برندسازی از محورهای برنامه حمایتی است که در این زمینه اتحادیه های مرکزی کشاورزی بخشی از اجرای طرح را برعهده دارند.
شیرزاد تأکید کرد: با همکاری تولیدکنندگان و صادرکنندگان زعفران این نقص تاریخی را در این محصول برای همیشه رفع خواهیم کرد و زعفران ایران را با برند مشخصی به بازارهای صادراتی عرضه می کنیم.
وی گفت:​ هم اکنون برندهای بسیار قوی در بازار داخلی فعال اند و امیدواریم بتوانند با عرضه برند مشخصی سهم قابل توجهی از بازارهای صادراتی را بدست بیاورند.
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: میزان صادرات زعفران ۲۰۵ تن پیش بینی شده بود که بیش از ۹۰ درصد این میزان صادر شده است.
شیرزاد درباره مشکلات بازار صادراتی زعفران گفت:​ بخشی از مشکلات بازار زعفران به علت ساختارهایی است که در بازارهای منطقه ای و در پی اجرای سیاست های تعرفه ای از سوی برخی کشورها تحمیل شده است در حال حاضر این مسائل را پیگیری و رفع خواهیم کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: مشکلات نقل و انتقالات مالی رفع شود و بازار صادراتی خوبی را تجربه کنیم.
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از اختصاص یارانه و مشوق های صادراتی به تجار بازار زعفران خبر داد و افزود:​ برای حمایت از بازرگانان، فعالان و بازارسازان محصول زعفران تلاش می کنیم و در آینده کارگزاران تخصصی را در بازارهای معاملاتی بورس فعال خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما – مورخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.