در بازار آتی زعفران چه خبر بود؟

در جریان معاملات روز جاری در بازار مشتقه بورس کالای ایران تعداد یک هزار و ۱۴۸ قرارداد آتی زعفران به ارزشی بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۵۷ میلیون ریال در دو سررسید شهریور و آبان ماه ۱۳۹۷ منعقد شد.

به گزارش «کالاخبر»؛ رقمی بیش از یک میلیارد و ۳۴۳ میلیون ریال آن مربوط به سررسید شهریور ماه بود و مابقی آن به ارزشی بیش از ۹ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال به معاملات قرارداد آتی زعفران برای تحویل در سررسید آبان ماه اختصاص داشت.

تعداد ۱۶۵ قرارداد آتی زعفران برای تحویل در شهریور ۹۷ در حالی معامله شد که قیمت هر قرارداد در تمامی معاملات در سقف قیمتی خود به رقم ۸۱ هزار و ۴۰۰ ریال رشد کرد. همچنین قیمت هر قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان ماه ۹۷ نیز در همه معاملات انجام شده به رقم ۹۱ هزار و ۷۰۰ ریال رسید تا معامله گران در همه معاملات این سررسید شاهد نوسان مثبت حداکثری قیمت ها باشند. در این سررسید معامله گران ۹۸۳ قرارداد آتی زعفران منعقد کردند.

در پایان این گزارش می افزاید، تعداد موقعیت های باز قرارداد سررسید شهریور ماه تا پایان معاملات روز جاری نیز در حالی به تعداد ۱۷ هزار و ۲۵۸ موقعیت رسید که در قرارداد آبان ماه امسال تعداد موقعیت های باز به رقم ۱۲ هزار و ۱۹۸ موقعیت رشد یافت.

منبع : خبرگزاری بورس کالای ایران – مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۳۱