دسترنج زعفران کاران خمین به کام دلالان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کاشت زعفران به عنوان محصول راهبردی و کم آب بر در دهه اخیر در شهرستان خمین هدفگذاری شده و نیاز است که حمایت های لازم از زعفران کاران این خطه برای رونق و استمرار کشت طلای سرخ در خمین تقویت شود.

زعفران کاران خمینی بر این باورند که نبود یک تشکل منسجم، بسته بندی نامناسب، بازاریابی ضعیف باعث شده که دسترنج تولید آنان به کام دیگران باشد و با اینکه هزینه و زمان زیادی را صرف این کشت می‌کنند آنگونه که باید نتیجه نگرفته اند و فایده کمی برای کشاورز دارد؛ درحالی که کشت این محصول راهبردی در مناطق دیگر پرسود است. آنان می گویند: ضعف زنجیره حمایتی و صنایع وابسته به کشت زعفران درخمین باعث شده که دلالان از ماه ها قبل از برداشت برای خرید زعفران خمین دندان تیز می کنند و دسترنج زعفران کاران را به کام خود رقم می‌زنند. زعفران خمین با توجه به نوع خاک، شرایط آب وهوایی از عطر و اسانس و کیفیت بالایی در کشور برخوردار است، اما واسطه ها این محصول را در فصل برداشت وحتی از ماه ها قبل از برداشت ارزان از تولید کنندگان می خرند و با برندی به غیر از خمین در داخل و حتی خارج از کشور به فروش می رسانند.

«محسن کاظمی» یک زعفران کار اهل خمین گفت: به دلیل خشکسالی های اخیر و کمبود منابع آبی به زعفران کاری روی آورده ام و از تسهیلات با بازپرداخت ۲۸ درصد استفاده کردم تا کشاورزی خود را توسعه دهم و سطح مزارع زعفرانم را به ۵/۱ هکتار افزایش دادم. هر سال با مشکل بازاریابی مواجه می شوم چرا که در این شهرستان مشتری عمده برای خرید محصول زعفران وجود ندارد.
کاظمی بیان کرد: با وجود اینکه کیفیت زعفران تولیدی این خطه از محصولات مرغوب است اما، تامین مایحتاج استانی از این محصول تولیدی به صورت بومی نیست و برای مثال هیچ مکانیزمی وجود ندارد تا بیمارستان ها، تالارهای پذیرایی و هتل ها از زعفران بومی استفاده کنند و حامی کشاورزان باشند.
وی ادامه داد: اغلب این مراکز زعفران مورد نیاز خود را از برندهای شناخته شده تامین می کنند درحالیکه بخشی از زعفران مصرفی آنان تولید این محصول در خمین است که مظلومانه پشت رنگ و تبلیغات آنها به فروش می رسد و سود آن به جای اینکه به کشاورز برسد به جیب دلال و صاحب برند سرازیر می شود. به دلیل این مشکلات محصول خود را یکجا به مشهد می برم که استقبال
بی نظیری به دلیل کیفیت بالا از خرید آن می کنند.
فله فروشی به کام دلالان
این زعفران کار اهل خمین افزود: اگر چه فله فروشی سودی ناچیز نصیب تولید کننده می کند، اما برای ترمیم هزینه های تولید و گذراندن زندگی درحال حاضر زعفران کار خمینی چاره دیگری ندارد.
کاظمی با انتقاد از اینکه یارانه و بیمه کشاورزی وی قطع شده اظهار داشت: من را جزو کشاورزان در ردیف تولیدکنندگان قرار داده اند در حالی که از هر گونه حمایتی بی نصیب مانده ام.
یکی دیگراز زعفران کاران خمین گفت: زعفران محصولی پرسود است درصورتی که تولید بالا و توانمندی بازاریابی مناسبی باشد. کاشت طلای سرخ را به عنوان محصول هدف برگزیده ام چرا که این محصول کم آب بر است و با اقلیم محل زندگی من سازگاری دارد.
وی توضیح داد: برای گذراندن زندگی و تامین هزینه تولید و پرداخت هزینه کارگر در موقع برداشت محصول خود را پیش فروش می کنم و اگر دولت حمایت لازم را در مراحل کاشت داشته باشد، زعفران کار با انگیزه بیشتری به تولید می پردازد. گرچه سود ناچیزی با پیش فروش کردن عاید می شود، اما با مشکل بازاریابی مواجه نمی شوم.
بی آبی، زعفران کارمان کرد
«عفت جلالی» یک کشاورز دیگر در خمین که ۱۲ سال سابقه کشت زعفران دارد، گفت: در شرایط کم آبی به کاشت زعفران به دلیل بی نیازی این گیاه به آب در فصل تابستان، رو آوردم.
وی که در سال های متوالی به عنوان زعفران کار نمونه استان مرکزی شناخته شده، افزود: دستمزد کارگر بالاست و به دلیل نبود بازار مناسب چند سالی محصول خود را به واسطه ها با قیمت پایین می فروختم. با خرده فروشی سود بیشتری نصیب می شود، اما به دلیل مخارج بالای زندگی، گاهی به ناچار باید محصول را به صورت یکجا به دلالان فروخت که این مساله درد بزرگی برای تولید کننده است. هرسال با آغاز برداشت گل زعفران قیمت زعفران رنگ می بازد و حاصل دسترنج زعفران‌کاران با قیمت پایین به فروش می رود و با سپری شدن چند ماهی قیمت ها چند برابر می شود.
جلالی تصریح کرد: هیچ حمایتی از تولید کنندگان زعفران نمی شود و تسهیلاتی که پرداخت می شود با نرخ سود بالاست که با شرایط بهره برداران همخوانی ندارد و هیچ کشاورزی نمی تواند آن را پرداخت کند.
وی که سرپرست خانوار است، یادآورشد: از طریق کشت زعفران مخارج زندگی خود را تامین می کنم، درصورتی که می توانستم با بسته بندی مناسب و کد بهداشتی محصول را عرضه کنم، سود مناسب می کردم. برای گرفتن کد بهداشتی موانع قانونی وجود دارد چرا که برابر مقررات باید سوله وجایگاه بهداشتی واستاندارد وجود داشته باشد و این امر برای یک کشاورز ساده مقدور نیست، بنابراین تولید زعفران را به عنوان شغل خانگی ادامه می دهم.
«احمد رضا جعفری» مدیر جهاد کشاورزی خمین در این خصوص گفت: محصول استراتژی زعفران تولیدی در قطب تولید استان مرکزی در شهرستان خمین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این کیفیت و مرغوبیت تولید باعث شده در چند سال اخیر واسطه ها برای خرید زعفران فله در خمین به رقابت بپردازند و حتی از ماه ها قبل از فصل برداشت به فکر پیش خرید زعفران خمین باشند.
وی ادامه داد: در سال های خشکسالی که درآمد کشاورزان در این شهرستان کاهش چشمگیری یافته وبا مشکل اقتصادی مواجه هستند برخی از بهره برداران به ناچار محصول زعفران خود را یا پیش فروش می کنند یا به صورت فله و یکجا می فروشند تا هزینه های بالای زندگی خود را تامین کنند.
تغییر برند توسط واسطه گران
جعفری تصریح کرد: واسطه ها محصول زعفران خمین را نه تنها ارزان می خرند بلکه با نام و برندی به غیر از این شهرستان توزیع می کنند. تولید زعفران با کیفیت در خمین به نام های تجاری مناطق دیگر کشور ظلم بزرگی در حق تولید کنندگان است.
مدیر جهاد کشاورزی خمین افزود: با توجه به خشکسالی‌های سال های اخیر توصیه می شود در مناطق کم آب برای بهره وری بهینه از زعفران به عنوان کشت جایگزین استفاده شود. زعفران گیاهی است که نیاز چندانی به آب ندارد، اما نباید درهمه جای شهرستان زعفران کشت شود چون که زراعت تک محصولی محکوم به شکست است و هر کشاورز باید با مدیریت مزرعه از حداقل منابع، حداکثر استفاده را ببرد.
وی اظها رداشت: زعفران کاران این شهرستان باید با هم منسجم ومتحد عمل کنند واتحادیه، شرکت و یا تشکلی را ایجاد کنند تا مورد حمایت بیشتری قرار گیرند. در صورت ایجاد یک صنف، سرمایه های پراکنده تجمیع می شود و با استفاده از تسهیلات بانکی می توان محصول را با بسته بندی مناسب با برند خمین در داخل و خارج کشور به فروش رساند.
«احمد عروجی» رئیس تولیدات گیاهی جهادکشاورزی خمین نیز گفت: برداشت محصول زعفران از سطح
۳۴ هکتار از مزارع بارور این شهرستان از نیمه آبان ماه آغاز شد. میانگین تولید این محصول از هر هکتار حدود ۵/۴ کیلوگرم است و پیش بینی می شود از این سطح ۱۴۰ کیلوگرم طلای سرخ برداشت شود. سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان به ۸۶ هکتاررسیده که اکنون ۳۴ هکتار آن بارور شده است.
وی یادآورشد: خمین در تولید زعفران در جایگاه نخست استان قرار دارد و این شهرستان با داشتن خاک مستعد و آب و هوای نیمه گرمسیری، زمستان ملایم و تابستان گرم و خشک، محل مساعدی برای کشت و تولید زعفران شناخته شده است.
عروجی افزود: شمار زعفران کاران این شهرستان ۸۶ نفر است. با این وجود زعفران کاران هر سال با مشکل بازاریابی مواجه هستند و نمی توانند با بازاریابی مناسب سود خوبی نصیب خود کنند. شبکه دلالان و سودجویان هر سال طلای سرخ با کیفیت این شهرستان را فله خرید می کنند و در تهران و خراسان با بسته بندی مناسب با سود بسیار عرضه می کنند.
رئیس تولیدات گیاهی جهادکشاورزی خمین اضافه کرد: تا زمانی که در این شهرستان یک تشکل منسجم به وجود نیاید مشکل بازاریابی پا برجاست.شهرستان خمین از توابع استان مرکزی است که ۱۱۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۲ درصد از این جمعیت کشاورز هستند./

منبع : اقتصاد برتر – مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۲۸

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.