دلالان در بازار زعفران جولان می دهند/ حداکثر نرخ واقعی هر کیلو زعفران ۷ میلیون تومان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

یک مقام مسئول گفت: عده‌ای دلال با خرید زعفران از سازمان تعاون روستایی یا بورس کالا اقدام به فروش محصول با نرخ های دو تا سه برابر خرید در بازار می‌کنند.

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با انتقاد از نوسان بازار طلای سرخ اظهار کرد: عده‌ای دلال با خرید زعفران از سازمان تعاون روستایی یا بورس کالا اقدام به فروش محصول با نرخ های دو تا سه برابر خرید در بازار می‌کنند.

به گفته وی، اکثر افرادی که از بورس کالا اقدام به خرید زعفران می‌کنند، هیچ سنخیتی با بازار زعفران نداشته و در واحدهای بسته‌بندی و حوزه صادرات فعالیتی ندارند.

حسینی ادامه داد:  اگرچه سازمان تعاون روستایی با دو هدف حمایت از کشاورز و تنظیم قیمت در بازار در ابتدای فصل سال گذشته اقدام به خریدزعفران از کشاورزان کرد اما عملا اتفاق دیگری در این میان رخ  داده است چرا که ۷۰ تن زعفران خریداری شده از سوی سازمان تعاون روستایی دست عده ای دلال افتاده که در ماه‌های اخیر بازار ارز، طلا و سکه را آشفته کرده بودند.

به گفته این مقام مسئول، سازمان بورس بر اساس قانون به متقاضیان کالا عرضه می‌کند در حالی که انتظار می‌رفت از این افراد کارت بازرگانی یا جواز کسب مطالبه کند تا این محصول با ارزش صادراتی دست عده ای دلال که تنها به منافع خود فکر می‌کنند، نیفتد.

وی نرخ واقعی هر کیلو زعفران را ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۷ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که هم اکنون با نرخ‌های حدود ۱۴ میلیون تومان توسط دلالان به فروش می‌رسد.

عضو شورای ملی زعفران در پایان گفت: با توجه به آنکه در ۱۰ تا ۱۵ روز آینده زعفران نو وارد بازار می‌شود، از این رو پیش‌بینی می‌شود که به زودی به قیمت واقعی محصول در بازار برسیم چرا که زعفران کالای مصرفی است و نمی‌توان بیش از حد قیمت آن را در بازار افزایش داد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – مورخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۷

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.