راه تشخیص زعفران تقلبی چیست؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
غلامرضا میری نائب رئیس شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: فروش زعفران های تقلبی در بازار، تولیدکنندگان داخلی را زیر سوال می برد که از این رو ضمن برخورد با متخلفین لازم است از فروش این محصول جلوگیری به عمل آید.
وی در ادامه افزود: اتحادیه در نظر دارد طی سال های آینده علاوه بر فروش زعفران تقلبی و آغشته به رنگ، از عرضه زعفران بی کیفیت در سطح بازار جلوگیری نماید.
میری ادامه داد: در یک بازه زمانی ۵ الی ۶ ماهه، اتحادیه ۷ هزار بسته زعفران تقلبی و بی کیفیت از سطح بازار جمع آوری کرده است.
نائب رئیس شورای ملی زعفران با انتقاد از اینکه سازمان استاندارد هیچ گونه نظارتی بر این محصول ندارد، گفت: سازمان استاندارد تنها واحدهای دارای مجوز را مورد بررسی قرار می دهد و هیچگونه نظارتی بر واحد های زیر پله ای ندارد که در نهایت این امر منجر به عرضه زعفران های بی کیفیت در بازار شده است.
وی با بیان اینکه شناسنامه دار کردن زعفران راهکار اساسی جهت جلوگیری از سودجویی متخلفین است، اظهار کرد: اتحادیه چند ماهی است که برای جلوگیری از سودجویی افراد، درخواست کد رهگیری و شناسنامه دار شدن محصول را مطرح کرده که انتظار می رود هرچه سریع تر نسبت به اجرای این مصوبه اقدام شود تا زعفران های تقلبی از سطح بازار جمع آوری شوند.
میری در پایان با اشاره به اینکه تنها راه تفکیک زعفران تقلبی و اصل بررسی در آزمایشگاه است به خریداران توصیه کرد که زعفران های دارای علامت استاندارد را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایند./
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.