کشت طلای سرخ در پهناورترین استان کشور/ رتبه نخست زرند در سطح زیر کشت زعفران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیر باغبانی سازمان‌ جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: زرند رتبه نخست سطح زیر کشت زعفران و شهرستان شهر بابک رتبه دوم و شهرستان سیرجان رتبه سوم را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، لطفعلی زاده مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: قریب هزار و ۳۵۰ هکتار سطح زیر کشت زعفران استان است که ۴ هزار و ۴۱۰ کیلوگرم در سال ۱۳۹۷ زعفران در استان از این سطح تولید شد.

وی افزود: شهرستان زرند رتبه اول سطح زیر کشت و شهرستان شهر بابک رتبه دوم و شهرستان سیرجان رتبه سوم را دارا می‌باشند ضمن اینکه از نظر سطوح یکپارچه شهرستان سیرجان رتبه اول را دارا می‌باشد.

وی تصریح کرد: زعفران گیاهی گرمسیری است و مناطقی که زمستان‌های ملایم، تابستان‌های نسبتا گرم و خشک، ارتفاع از سطح دریا ۱۳۰۰ تا ۲۳۰۰ متر و میزان املاح آب و خاک زیر ۳ دسی زیمنس دارند، مساعد کاشت زعفران هستند.

لطفعلی زاده افزود: هزینه هر هکتار کاشت زعفران حداقل حدود ۵۰۰ میلیون ریال است.

افزایش کشت زعفران در کرمان / دشت خاک زرند از مهمترین مناطق زعفران خیز استان کرمان است

عباس سعیدی رئیس جهاد کشاورزی کرمان با اشاره به افزایش کشت زعفران در کرمان اظهار داشت: یکی از مشکلات استان کرمان کشت گونه های آب بر است بنابراین اصلاح الگوی کشت و کشت محصولاتی اقتصادی که آب کمتری نیاز دارند در حال انجام است.

وی افزود: خوشبختانه در کرمان کشاورزان از کشت این محصول استقبال کرده اند و با توجه به کاهش شدید منابع آبی باید به سمت اصلاح الگوی کشت حرکت کند و در این زمینه تسهیلات مناسبی در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

سعیدی خاطر نشان کرد: دشت خاک زرند از مهمترین مناطق زعفران خیز استان کرمان است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۱۶

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.