سطح زیر کشت زعفران در ساوه رشدی ۱/۵ برابری داشته است

معاون فنی جهاد کشاورزی ساوه با بیان اینکه سطح زیر کشت زعفران در ساوه رشدی ۱/۵ برابری داشته است گفت: حمایت از پروژه‌های کشاورزی تولید زعفران در ساوه افزایش می‌یابد.

محمود خلیلی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در ساوه، با اشاره به سطح زیر کشت زعفران در شهرستان ساوه اظهار داشت: سطح زیر کشت زعفران سال گذشته در سطح شهرستان ساوه ۷ هکتار بود که با ارائه تسهیلات از محل اشتغال روستایی با سود کم در سال ۹۷ حدود ۱۱/۵ هکتار به سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان اضافه شد که حدود ۱۵۰ درصد سطح زیرکشت زعفران در این شهرستان رشد داشته است.

وی افزود: برای هر هکتار حدود ۵۰ میلیون تومان از محل تسهیلات اشتغال روستایی به متقاضیان کشت زعفران در این شهرستان اختصاص یافته و هم اکنون ۲۷ بهره بردار مشغول کشت زعفران هستند.

معاون فنی جهاد کشاورزی ساوه تصریح کرد: از هر هکتار زعفران حدود ۳ کیلوگرم زعفران برداشت می شود، با توجه به اینکه زعفران یک محصول با نیاز آبی کم است و از سویی منابع آبی شهرستان محدود است یکی از کشت های جایگزین می تواند زعفران باشد و مجموعه جهاد کشاورزی با ارائه تسهیلات کم بهره و برگزاری دوره های آموزشی زمینه را برای متقاضیان کشت این محصول فراهم می کند.

ساوه مستعد کشت محصول زعفران است

خلیلی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که مانع توسعه کشت زعفران شده نیاز به نیروی کار بالا است با توجه به اینکه هزینه های کارگری بالا است امیدواریم با توسعه مکانیزه محصول سبب کاهش وابستگی به نیروی کارگری شود و زمینه توسعه این محصول با توجه به امتیازاتی که کشت این محصول به همراه دارد فراهم شود.

وی ادامه داد: این گیاه در نقاطی که دارای زمستان های ملایم و تابستان گرم و خشک باشد به خوبی می روید چون در اصل گیاهی نیمه گرمسیری است و مقاومت این گیاه در مقابل سرما زیاد است و دوران رشد آن مصادف با پائیز و زمستان و اوایل بهار است.

خلیلی ادامه داد: در این مدت به هوای مناسب و معتدلی نیاز دارد و در دوره خواب یا استراحت گیاه که در تابستان است بارندگی یا آبیاری برای آن مضر است بنابراین کشت و کار آن در شمال و جنوب کشور مناسب نیست ولی با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان ساوه مستعد کشت این محصول است.

منبع : خبرگزاری تسنیم – مورخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۵