رشد قابل توجه صادرات زعفران در آبان ماه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید در سال جاری/ خرید حمایتی آغاز نشده است!

نائب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه آمار دقیقی از میزان صادرات در دسترس نیست بیان کرد: البته براوردها حاکی از آن است که صادرات زعفران در آبان رشد قابل توجهبی داشته باشد.صادرات زعفران در نیمه اول امسال نیز با وجود عملکرد ضعیف در ماه های ابتدایی ، در کل نیمه ی اول سال مثبت بوده است (صادرات از خراسان رضوی)  و بر خلاف پیش بینی ها کاهشی نبوده.

میری از افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید خبر داد و گفت:سال گذشته وزارت جهادکشاورزی مجموع تولید زعفران را ۴۰۰ تن اعلام کرد که امسال به سبب افزایش سطح زیر کشت. راندمان تولید و شرایط مناسب جوی در ابتدای سال براورده شده است که تولید زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد کند.اما میزان دقیق آن پایان فصل اعلام خواهد شد.

غلامرضا میری نائب رئیس شورای ملی زعفران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت عرضه ی طلای سرخ در بورس کالا اظهار کرد: هم اکنون زعفران در بورس کالا به صورت فیزیکی و آتی عرضه می شود.وی حداقل قیمت هر کیلو زعفران را ۶ میلیون تومان و حداکثر ۸ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: قیمت های فعلی بازار در مقایسه با ابتدای فصل برداشت ۱۰ تا ۱۵ درصد افت داشته است.

منبع: سایت خبری دنیای زعفران  مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۱۶

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.