رشد ۲ برابری قیمت زعفران کفاف هزینه های تولید را نمی دهد

با اینکه بهای هر کیلوگرم زعفران در یک سال اخیر بیش از ۲ برابر رشد داشته است اما نایب رئیس شورای ملی زعفران می گوید قیمت فعلی نیز کفاف هزینه های تمام شده تولید را نمی دهد.

«غلامرضا میری» روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار اقتصاد ایرنا افزود: با توجه به شرایط اقتصادی، نوسان نرخ ارز و افزایش هزینه های تمام شده تولید، امسال قیمت هر کیلوگرم زعفران بین ۶ تا ۱۰ میلیون تومان معامله می شود در حالی که سال گذشته قیمت این محصول بین چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۴۰۰ تومان بود.
وی با بیان اینکه عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت زعفران است، اظهار داشت: با وجود افزایش ۲ برابری نرخ تولید، بهای این محصول با توجه به افزایش هزینه های تمام شده تولید، منطقی نیست.
وی اضافه کرد: سال گذشته نرخ پاکسازی هر کیلوگرم زعفران برای هر کارگر بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان بود اما اکنون دستمزد کارگری روزانه برای پاک کردن هر کیلوگرم زعفران بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان است.
«هر کارگر روزانه حداقل ۳ کیلوگرم زعفران پاک می کند که مبلغ دریافتی ماهانه بین ۱/۵ تا ۲ میلیون تومان می شود؛ این تنها هزینه کارگری بابت پاکسازی زعفران است.»
رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران گفت: وزارت جهادکشاورزی پیش بینی کرده امسال ۳۸۰ تا ۴۰۰ تن زعفران در سطح ۱۲۱ هزار هکتار از اراضی ۲۳ استان کشور تولید شود.
وی با یادآوری اینکه ایران به دلیل میزان تولید همچنان رتبه نخست تولید و صادرات زعفران را در جهان دارد، افزود: صادرات زعفران ایرانی از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است که از لحاظ ارزشی مبلغ قابل توجهی خواهد بود.
میری گفت: قیمت هر کیلوگرم زعفران در بازارهای جهانی بین ۶۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار معامله می شود و امیدواریم با توجه به تعدیل نرخ پایه زعفران از ۱۴۵۰ دلار به ۱۰۷۰ دلار، صادرات این محصول افزایش مطلوبی پیدا کند.
نایب رییس شورای ملی زعفران تصریح کرد: البته به دلیل شرایط اقتصادی فعلی و نوسان نرخ ارز، برخی از خریداران زعفران مبادلات ریالی انجام می دهند.
وی سرانه مصرف ماهانه زعفران را بین سه تا پنج دانست و گفت: پیش از این سرانه مصرف زعفران برای هر ایرانی کمتر از یک گرم بوده که افزایش بیش از ۲ برابری بهای این محصول سبب کاهش مصرف داخلی این محصول شده است.
میری اضافه کرد: البته ایرانی ها اغلب زعفران را به عنوان یک کالای لوکس و فانتزی برای تزئین غذا استفاده می کنند در حالی که این گیاه دارویی مصارف خاصی برای کنترل برخی بیماری ها دارد و لازم است به عنوان یک کشور تولید کننده این محصول بتوانیم مصرف داخلی آن را نیز افزایش دهیم.
به گزارش ایرنا، در سال های اخیر ظرفیت تولید زعفران در ایران بیش از ۳۰۰ تن در سال رسیده است در حالی که در سال ۱۳۶۸ میزان تولید این محصول ۳۰ تن در سال بود.
حدود ۸۰ تن از زعفران تولیدی به مصرف داخلی می رسد و بقیه به کشورها هدف صادر می شود.
پارسال قیمت زعفران به شدت کاهش یافت و به کمتر از سه میلیون تومان برای هر کیلوگرم رسید تا جایی که سازمان مرکزی تعاون روستایی به نمایندگی از وزارت جهادکشاورزی در قالب خرید حمایتی نزدیک به ۶۷ تن زعفران را در گریدهای نگین، شبه نگین، پوشال مرغوب و پوشال معمولی خریداری کرد.
سازمان مرکزی تعاون روستایی در سال زراعی ۹۷ – ۱۳۹۶ به مدرن سازی بازار زعفران (بازار فیزیکی، گواهی سپرده کالایی و بازار بورس آتی) و استانداردسازی محصول دست زد؛ به گونه‌ای که براساس گمانه‌زنی‌های دفتر بازرگانی این سازمان، بیش از ۲۵۰ تن زعفران به ارزش تخمینی بیش از ۳۵۲ میلیون دلار زعفران به بازارهای بین المللی با متوسط قیمت کیلویی حداقل ۹۷۰ دلار و حداکثر ۱۳۰۰ دلار صادر شده است.

منبع : خبرگزاری ایرنا – مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷