رها کردن تولید کننده زعفران نادیده گرفتن ظرفیت موجود است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اینکه کشاورز رها شود و به شکل و شیوه سنتی کشت و تولید داشته باشد نادیده گرفتن ظرفیت موجود است.
علی اکبری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عملکرد صنایع تبدیلی زعفران در سطح کشور، اظهار داشت: حمایت از محصولات درآمدزا مانند زعفران می‌تواند به افزایش ظرفیت‌های اشتغال کشور کمک کند، در سال‌های اخیر بسیاری از کشورها متوجه ارزش و اهمیت این محصول شده‌اند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیازهای زعفران از کشور ما به درستی یا غلط به برخی از کشورها انتقال داده شده است، گفت: انتقال پیاز از کشور ما به سایر کشورها باعث توسعه کشت زعفران در سطح جهان شده است.

نماینده مرد بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای اینکه جایگاه خود را در حرفه و صنعت تولید زعفران بتوانیم حفظ کنیم باید به کمک کشاورز و تولیدکننده آمد و مسائل علمی، فنی و تکنیکی این حوزه را تقویت کرد، ادامه داد: عیار زعفران و تنوع محصول در نژادهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد و به روش‌ها به‌زراعی و در ادامه آن استفاده از تکنولوژی صنایع تبدیلی این محصول می‌تواند کارآمدتر و مفیدتر واقع شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه اگر کشاورز رها شود و به شکل و شیوه سنتی کشت و تولید داشته باشد نادیده گرفتن ظرفیت موجود است، خاطر نشان کرد: تاریخ تولید، بسته بندی و عرضه محصول زعفران در کشور ما بسیار قدیمی‌تر از کشورهای دیگر است اما اقدامات صورت گرفته در زمینه صنایع تبدیلی زعفران کافی نیست و با سرعت موجود در زمینه فرآوری زعفران قطعا از سایر کشورها عقب می‌مانیم./

منبع: خبرگزاری خانه ملت – مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۱۵

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.