روزنامه آلمانی: ایران کشور طلای سرخ است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش بولتن نیوز، این روزنامه آلمانی در این مقاله می نویسد: با این که ایران خیلی چیزها را از دست داده است، ولی غرب باید بفهمد که مردم ایران عقب مانده نیستند و در معنایی شاعرانه ‘ایران کشوری از طلا و زعفران’ است.
در ادامه مقاله با اشاره به کمبود آب و چگونگی مدیریت این بحران در ایران؛ می افزاید: ایران کشوری غنی است که سرسبزی در آن باعث شادی و غرور می شود، هرچند احتمال دارد که کمبود آب در این کشور همچون سایر کشورها تبدیل به مشکلی اساسی شود.
در همین راستا ایران به کشاورزان خود توصیه می کند تا به جای محصولاتی که نیاز به آب زیادی برای رشد دارند، محصولاتی مانند زعفران و پسته که تقاضای بسیار خوبی هم در بازارهای جهانی دارند و هم به آب کم احتیاج دارند، در زمین هایشان پرورش دهند.
به نوشته این منبع خبری، زعفران و پسته از محبوب ترین کالاهای ایرانی است و زعفران قرمز رنگ اصل همانند طلا ارزشی بسیار بالا دارد.
این رسانه خارجی در بخش دیگری از این مقاله با اشاره به جمعیت هم اندازه ایران با آلمان و تفاوت وسعت جغرافیایی این کشور که به مراتب بزرگ تر از آلمان است، به افتخارات جمهوری اسلامی با رواج صنعت در قرن بیستم اشاره کرده و ادامه می دهد که ایران خود را به عنوان کشوری در حال صعود تلقی می کند و به این دلیل اقتصاد موضوع مهمی در این کشور محسوب می شود./

منبع : پایگاه خبری بولتن نیوز – مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.